"Tilshunoslik nazariyasi" fanidan ochiq seminar mashg'ulot o'tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi PhD. Sh.Alimova tomonidan o'zbek tili ta'lim yo'nalishi 201-guruh talabalariga "Tilshunoslik
Kasbiy pedagogik muloqot yuzasidan ochiq amaliy mashg`ulot
Joriy yilning 18-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi  o'qituvchisi I.H.Shermatov o'zga tilli guruhlarda rus tili ta'lim yo'nalishi 2
Xalqaro pedagogik kongress yuzasidan maxorat darsi
O‘zbek filologiyasi fakultetining “Rus tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti, f.f.d. O O. Cho'ponov Rossiya Federatsiyasining M.V.Lomonosov nomidagi Moskva davlat universiteti ta
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA “BITIRUVCHILAR FORUMI” BOʻLIB OʼTDI
Joriy yilning 18-noyabr kuni Urganch davlat universitetining Madaniyat saroyida “Bitiruvchilar forumi” anjumani oʼtkazildi. Unda Urganch davlat universitetini muvaffaqiyatli tamomlab, hozi
"Amaliy dialektologiya" fanidan ochiq amaliy mashg'ulot o'tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi Z.Madrimova tomonidan Amaliy filologiya ta'lim yo'nalishi 221-guruh talabalariga "Amaliy dialekt

An open seminar on "Theory of Linguistics" was held.
Faculty of Uzbek Philology, Faculty of Uzbek Linguistics, Ph.D. Sh. Alimova conducted an open seminar on "Theory of Linguistics" for the students of the Uzbek language course, group 201.
Joriy yil 18-noyabr sanasida Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashining navbatdagi soni bo’lib o’tdi
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazir o’rinbosari Sarvarhon Buzrukhonov boshchiligida o’tkazilgan ushbu kengashda universitet rahbariyati va kuzatuv kengashi a’zolari
Open practical training on professional pedagogical communication
On December 18 of this year, the teacher of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, I.H. Shermatov, gave an open practical session on the subject o
Master class on the international pedagogical congress
Associate Professor of the Department of "Russian Language and Literature" of the Faculty of Uzbek Philology, Ph.D. According to the invitation letter of Moscow State University named after
A "GRADUATE FORUM" WAS HELD AT URGENCH STATE UNIVERSITY
On November 18 of this year, the conference "Graduate Forum" was held in the Palace of Culture of Urgench State University. People who successfully graduated from Urgench State University an
An open practical session was held on "Practical Dialectology".
Z.Madrimova, a teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, conducted an open practical session on "Applied Dialectology" for the students of the