"Hozirgi rus tili" fanidan ochiq amaliy mashg'ulot
Joriy yilning 17-noyabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi A.Popova o'zga tilli guruhlarda rus tili ta'lim yo'nalishi 205-guruh ta
"MDH xalqlari adabiyoti" fanidan ochiq amaliy mashg'ulot.
Joriy yilning 16-noyabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi N.Djumaniyazova rus tili ta'lim yo'nalishi 204-guruh talabalariga "MDH
Joriy yilning 17-noyabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakultetida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni o'tkazildi.
“Moliyaviy savodxonlikni birgalikda oshiramiz” mavzusida seminar-treninglar oʻtkazildi
Joriy yil 30-oktabrdan 7-noyabrgacha respublikamiz boʻylab “World savings day 2023” (“Butunjahon jamg’arish kuni”) munosabati bilan “Moliyaviy savodxonlikni birgali
"O'zbek orfografiyasi va punktuatsiyasi" fanidan ochiq ma'ruza mashg'ulot o'tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti Q.Olloyorov tomonidan Amaliy filologiya yo'nalishi 221-guruh talabariga "O'zbek orfografiyasi va punktua
“Osh chempionati”
Urganch davlat universiteti talabasi “Osh chempionati”da 1-oʻrinni qoʼlga kiritdi   Bugun O'zbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligining 32 yilligi munosaba

Открытая практика по «Современному русскому языку».
17 ноября т.г. преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ А.Попова провела открытое практическое занятие по теме «Современный русский язык» для с
Открытая практика по теме «Литература народов СНГ». Open practical training on the subject "Literature of the Peoples
16 ноября т.г. преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ Н. Джуманиязова провела для студентов открытое практическое занятие по предмету «Литература н
"Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni bo'lib o'tdi
Joriy yilning 17-noyabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakultetida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni o
“Moliyaviy savodxonlikni birgalikda oshiramiz” mavzusida seminar-treninglar oʻtkazildi
Joriy yil 30-oktabrdan 7-noyabrgacha respublikamiz boʻylab “World savings day 2023” (“Butunjahon jamg’arish kuni”) munosabati bilan “Moliyaviy savodx
Состоялась открытая лекция на тему «Узбекская орфография и пунктуация».
Открытую лекцию по «Узбекской орфографии и пунктуации» для студентов 221 группы факультета прикладной филологии провел доцент кафедры узбекской филологии факультета узбекской филологии УрГ
«Чемпионат Оша»
Студентка Ургенчского государственного университета заняла 1 место на «Чемпионате Оша». Сегодня, по случаю 32-й годовщины принятия Государственного флага Республики Узбекистан, в компле