Fizika-matematika fakultetida akademiklarning mahorat darslari boʻlib oʻtdi
Matematika hamisha fanlarning otasi, fanlarning podshosi kabi taʼriflar bilan ulugʻlanib kelingan. Aslida ham mazkur fansiz hech bir sohani mukammal egallab boʻlmaydi.  Bugun Oʻzbekiston Respubl
Akademiklar mahorat darslari oʻtishmoqda
Xabar berganimizdek, 4-5 sentabr kunlari Urganch davlat universitetida “Akademiya kunlari” deya eʼlon qilindi. Shu munosabat bilan ayni damda universitetimizda respublikamizning 6 naf
Universitet avtobekati foydalanishga topshirildi
Yangi o‘quv yilidan eʼtiboran Urganch davlat universiteti talabalari uchun yana bir qulaylik yaratildi. Universitet binosi oldida avtobekat tashkil qilinib, avtobuslar yo‘nalishlari tumanl
O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 32 yilligi hamda O‘zbekiston Fanlar akademiyasining 80 yilligi munosabati bilan Urganch davlat universitetida joriy yilning 4-5 sentabr kunlari “Akademiya kunlari” deb eʼlon qilindi
Shu munosabat bilan hozirda respublikamizning bir guruh akademiklari Urganch davlat universitetida boʻlib turibdilar. Jumladan, Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi V.I.Romanovskiy nomidagi Mat
Ilk “Mustaqillik darsi”ni Xorazm viloyati hokimi boshlab berdi
Yangi o‘quv yilining ilk mashg‘uloti Urganch davlat universitetida ham "Mustaqillik darsi" bilan boshlandi. Unda viloyat hokimi J.Rahimov ishtirok etib, talabalarg
Urganch davlat universitetida yangi oʻquv yiliga bagʻishlangan tadbir hamda yangi oʻquv binosining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi
Bugun barcha taʼlim muassasalarida “Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!”  shiori ostida yangi oʻquv yilining boshlanishi munosabati bilan tantanali tadbirlar oʻtkazilmoq

Master classes of academics were held at the Faculty of Physics and Mathematics
Mathematics has always been praised as the father of sciences, the king of sciences. In fact, no field can be mastered without this science. Today, the director of the V. I. Romanovsky Institute of
Academics are holding master classes
As we reported, September 4-5 was declared "Academy Days" at Urganch State University. In this regard, 6 well-known academicians of our republic are currently conducting lectures at our univ
The university bus stop was commissioned
Starting from the new academic year, another convenience has been created for the students of Urganch State University. A bus stop was established in front of the university building, and bus routes w
In connection with the 32nd anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan and the 80th anniversary of the Academy of Sciences of Uzbekistan, September 4-5 of this year was declared "Academy Days" at Urganch State University.
In this regard, a group of academicians of our republic are currently visiting Urganch State University. In particular, director of the Institute of Mathematics of the Academy of Sciences of the Repub
The first "Lesson of Independence" was conducted by the governor of Khorezm region
The first session of the new academic year began with the "Lesson of Independence" at Urganch State University. The governor of the region, J. Rahimov, took part in it and told the students
An event dedicated to the new academic year and the opening ceremony of the new educational building took place at Urganch State University.
Today in all educational institutions ceremonial events are being held under the slogan "For a new life, for a New Uzbekistan!" at the beginning of the new academic year. This year, this eve