2025-2026-yillarda Oʻzbekistonda aholini roʻyxatga olish ishlari oʻtkazilishi rejalashtirilmoqda
Aholini roʻyxatga olish zarurati faqat demografik koʻrsatkichlar bilan chegaralanib qoladimi? Aholini roʻyxatga olish maʼlum bir sanada Oʻzbekiston aholisining soni, yoshi, jinsi, diniy va etn
Urganch davlat universitetida ko‘zi ojiz abituriyentlar uchun kirish imtihonlarining ikkinchi kuni bo‘lib o‘tdi
Bugun, 23-iyul kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili qabul jarayonlari doirasida ko‘zi ojiz abituriyentlar uchun imtihonlar majburiy fanlardan
"Tarixiy shaxslar va xalq qaxramonlari" mavzusidagi tadbir
2025-yilning 22-iyul sanasida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat Universiteti Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti tarix kafedrasi va fakultet tyutorlari bilan  hamkorlikda "O'rta
Bugun, 22-iyul kuni Urganch shahridagi Yoshlar markazida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov birinchi prorektor D.Ibodullayev hamrohligida viloyatimiz
Urganch davlat universitetida ko‘zi ojiz abituriyentlar uchun kirish imtihonlari boshlandi
Bugun, 22-iyul kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili qabul jarayonlari doirasida ko‘zi ojiz abituriyentlar uchun imtihonlar boshlandi. Imti

«ОТЛИЧНО В ВЫСШЕМ ОБРАЗОВАНИИ»
29 сентября текущего года в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни состоялось торжественное мероприятие. Одним из самых ярких
Достижения профессоров
По случаю «1 октября - Дня учителей и наставников» во «Дворце культуры» Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни был по достоинству оценен сам
«День учителей и наставников»
Сегодня, по случаю «1 октября – Дня учителей и наставников», в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни состоялось торжественное праздничное мероприя
Уважение к почетным учителям
По случаю «1 октября – Дня учителя и наставника» студенты факультета филологии и искусств Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни в сопровождении
В нашей стране ежегодно широко отмечается 1 октября – День учителя и наставника. Этот день является ярким выражением уважения к профессии учителя, признания их неоценимого вклада в жизнь обществ
Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни по случаю "1 октября – Дня учителя и наставника" под руководством и.о. ректора университета С. Ходжаниязова с