Ilmiy tadqiqot faoliyati
2. Umummuxandislik fanlarini o‘qitishda innovatsion texnologiyalardan foydalanishning pedagogik va psxologik asoslari.
Kafedra ilmiy ishlari
Urganch davlat universiteti Texnika fakulteti “Fakultetlararo umumtexnika fanlari” kafedrasi katta o`qituvchisi Ismailov E.D. tomonidan 2018 yil 31 oktaybr sanasida “Способ для изготовления кирпича и стеновых блоков” mavzusidagi ixtirosi uchun hamda “Устройство для изготовления стеновых блоков” mavzusidagi foydali model uchun ariza topshirildi. Bu ixtiro va foydali model namunasi qurilish materiallari ishlab chiqarish salohiyatini oshirishda xizmat qiladi.

Scientific research activity
2. Application of innovative technologies by basis on pedagogical training of the general engineering disciplines
Scientific works of the department
Ismailov E.D., teacher of the department "General technical sciences", Urgench State University Technical Faculty. On October 31, 2018 for the invention of the subject "Method for making bricks and wall blocks" and for the utility model on the theme "Device for making wall blocks". An example of this invention and utility model will be to increase the production capacity of building materials.