2021-yilning 15-noyabr kuni AQShning O’zbekistondagi elchixonasi vakillari Elvia Valle, Nadira Musaxodjayeva hamda Fulbright mutaxassisi Jinlin Zhao Urganch davlat universitetida bo`ldilar.
Tashrif mobaynida Iqtisodiyot fakultetida Fulbright mutaxassisi Jinlin Zhao hamda UrDU O`quv ishlari bo`yicha prorektori S.Xodjaniyozov, Iqtisodiyot fakulteti dekani I.Abdullayev, Xalqaro aloqalar bo`limi boshlig`i E.Yo`ldoshevlar ishtirokida uchrashuv bo`lib, unda Fulbright mutaxassisi Jinlin Zhaoning faoliyati bilan tanishdilar.
Tashrif davomida mehmonlar dars jarayonlarini ham kuzatib, talabalar bilan suhbatda bo`ldilar.
Kunning ikkinchi yarmida esa mehmonlar “Access Microscholarship program” loyihasining faoliyati bilan tanishdilar. Loyiha koordinatori Feruza Masharipova hamda loyihaning o'qituvchi va o'quvchilari bilan suhbatda bo`ldilar.

15 ноября 2021 года представители Посольства США побывали вУзбекистане.
Эльвия Валле, Надира Мусаходжаева и специалист Фулбрайт Джинлин Чжао посетили Ургенчский государственный университет.
В рамках визита на экономическом факультете прошла встреча с участием специалиста программы Фулбрайта Цзиньлин Чжао и проректора УрГУ по учебной работе С. Ходжаниязова, декана экономического факультета И. Абдуллаева, начальника отдела международных отношений Э. Юлдашева. Эксперт Цзиньлинь Чжао.
В ходе визита гости также наблюдали за процессом урока и пообщались со студентами. Во второй половине дня гости ознакомились с деятельностью программы Access Microscholarship. Они пообщались с координатором проекта Ферузой Машариповой, преподавателями и учениками проекта.