Bugun, 22-iyul kuni Urganch davlat universitetida “2022-2023-o‘quv yili uchun oliy taʼlim muassasasining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlari yuzasidan” mavzusida ochiq muloqot boʻlib oʻtdi.
Ochiq muloqot universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida oʻtkazildi. Unda Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov, Qabul komissiyasi masʼul kotibi, Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvonov, OAV vakillari, blogerlar va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Ochiq muloqot avvalida rektor B.Abdullayev universitetda 2022-2023-o‘quv yili qabuliga tayyorgarlik jarayonlari, qoʻngʻiroqlar markazi va maslahat markazi faoliyati, Urganch davlat universitetining 2022-2023-o‘quv yili qabul parametrlari, yangi ochilgan bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari, magistratura mutaxassisliklari, bakalavriatning sirtqi ta’lim yo‘nalishlari, shuningdek, masofaviy ta’lim shakli bo‘yicha maʼlumotlar berdi.
Maʼlumot oʻrnida aytish joizki, 2022/2023 o‘quv yilida universitetga 65 ta bakalavriat (kunduzgi) ta’lim yo‘nalishlari uchun 2500 nafar, 39 ta magistratura mutaxassisliklari uchun 488 nafar, 25 ta bakalavriatning sirtqi ta’lim yo‘nalishlari uchun 725 nafar abituriyent to‘lov-kontrakt asosida qabul qilish rejalashtirilgan. Shuningdek, bakalavriatning masofaviy ta’lim shakli bo‘yicha yaʼni 60610100-Kompyuter ilmlari va dasturlash texnologiyalari (yo‘nalishlar bo‘yicha) yo‘nalishi bo‘yicha ham 150 nafar abituriyentlarni o‘qishga qabul qilish koʻzda tutilgan.

Today, on July 22, an open dialogue was held at Urganch State University on the topic of "Entrance tests for undergraduate courses of higher educational institutions for the 2022-2023 academic year."
The open dialogue was held under the chairmanship of the rector of the university, Bakhrom Abdullayev. It was attended by vice-rector for Academic affairs S. Khodjaniyozov, secretary of the Admissions Commission, dean of the Faculty of Natural Sciences H. Polvonov, media representatives, bloggers and students.
At the beginning of the open dialogue, Rector B.Abdullayev discussed the processes of preparation for the 2022-2023 academic year admission at the university, the activities of the call center and the consultation center, the admission parameters of the 2022-2023 academic year of Urganch State University, the newly opened bachelor's education courses, provided information on master's majors, correspondence courses, as well as distance education.
For information, it is worth saying that in the 2022/2023 academic year, 2,500 students will enter the university for 65 undergraduate (full-time) courses, 488 students for 39 master's majors, and 725 students for 25 correspondence courses. It is planned to accept the applicant on a tution fee contract basis. It is also planned to admit 150 applicants to study in the distance education form of the bachelor's degree, i.e. 60610100-Computer science and programming technologies (by directions).