Yana bir mas’uliyatli davr — imtihonlar davri yaqinlashmoqda. Bu paytda nafaqat sizning bilim va mehnatingiz sinovdan o‘tadigan, balki halollik, vijdon va mas’uliyat tamoyillari namoyon bo‘ladigan palla hamdir.
Shuni alohida ta’kidlamoqchiman, Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida adolat va shaffoflik — ta’lim tizimining bosh mezonidir. Har bir talabaning bilimi o‘z mehnati, o‘z intilishi bilan baholanadi. Hech bir korrupsion holat, orqadan yordam yoki noqonuniy yo‘l bilan baho olishga urinish na talaba, na o‘qituvchi obro‘siga yarashmaydi. Bizning asosiy maqsadimiz — bilimli, halol, vijdonli mutaxassislarni yetishtirish.
Shu boisdan siz aziz talabalarni “Halol baho — mening sha’nim!” tamoyiliga sodiq bo‘lishga chaqiraman. O‘zingizga, bilim va mehnatingizga ishonch bilan imtihonlarga kirishingizni so‘rayman.
Unutmang, halol yo‘l bilan erishilgan muvaffaqiyat — sizni kelajakda yanada katta zafarlarga yetaklaydi!

Наступает ответственное время — период экзаменов. Это не только время проверки ваших знаний и усердия, но и период, когда проявляются такие качества, как честность, совесть и ответственность.
Хочу особо подчеркнуть, что в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни справедливость и прозрачность являются основными принципами образовательного процесса. Знания каждого студента оцениваются исключительно по его труду и стремлению.
Любые проявления коррупции, попытки получить оценку незаконным путём или при помощи посторонних лиц недопустимы и не соответствуют чести ни студента, ни преподавателя. Наша главная цель — подготовить образованных, честных и добросовестных специалистов.
Поэтому я призываю вас, дорогие студенты, придерживаться принципа: «Честная оценка — моя честь!» Проявите уверенность в себе, в своих знаниях и труде, и смело идите на экзамены.