2022/2023-o‘quv yilida talabalikka qadam qo‘ygan yoshlarni universitet hayotiga tezroq moslashishiga ko‘mak berish maqsadida UrDUda “Orientation Week” loyihasi davom etmoqda.
Bugun loyihaning 3-kunida UrDU Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektori S.Davletov boshchiligida Tabiiy fanlar fakulteti 1-bosqich talabalari bilan muloqot o‘tkazildi. Tadbirda fakultet dekan muovinlari va tyutorlari, universitet Talabalar kengashi raisi S.Allanazarovlar qatnashdi.
Erkin muloqot shaklida o‘tkazilgan tadbirda hozirda dolzarb bo‘layotgan masalalar, talabalarni yotoqxonaga joylashish tartibi, universitetdagi ma’naviy-ma’rifiy jarayonlar, talabalar bo‘sh vaqti mazmunli o‘tkazish maqsadida yaratilgan imkoniyatlar haqida ma’lumot berildi.
Mazkur loyiha doirasida o‘tkaziladigan maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar, yoshlar uchun ajratilgan grantlar, yaratilayotgan imkoniyatlar, amalga oshirilayotgan yangicha loyihalar haqida maʼlumot berildi.

The "Orientation Week" project is ongoing at UrSU in order to help young people who will be students in the 2022/2023 academic year to adapt to university life faster.
Today, on the 3rd day of the project, a dialogue was held with the 1st year students of the Faculty of Natural Sciences under the leadership of S. Davletov, the first vice-rector for youth affairs, spiritual and educational affairs of UrSU. Deputy deans and tutors of the faculty, and chairman of the university student council S. Allanazarov took part in the event.
At the event, held in the form of free dialogue, information was given about current issues, the order of students' placement in the dormitory, spiritual and educational processes at the university, and the opportunities created for students to spend their free time meaningfully.
Information was given about the spiritual and educational events, grants allocated for young people, opportunities created, and new projects being implemented within the framework of this project.