2022/2023-o‘quv yilida talabalikka qadam qo‘ygan yoshlarni universitet hayotiga tezroq moslashishiga ko‘mak berish maqsadida UrDUda “Orientation Week” loyihasi davom etmoqda.
Bugun loyihaning 3-kunida UrDU Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektori S.Davletov boshchiligida Tabiiy fanlar fakulteti 1-bosqich talabalari bilan muloqot o‘tkazildi. Tadbirda fakultet dekan muovinlari va tyutorlari, universitet Talabalar kengashi raisi S.Allanazarovlar qatnashdi.
Erkin muloqot shaklida o‘tkazilgan tadbirda hozirda dolzarb bo‘layotgan masalalar, talabalarni yotoqxonaga joylashish tartibi, universitetdagi ma’naviy-ma’rifiy jarayonlar, talabalar bo‘sh vaqti mazmunli o‘tkazish maqsadida yaratilgan imkoniyatlar haqida ma’lumot berildi.
Mazkur loyiha doirasida o‘tkaziladigan maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar, yoshlar uchun ajratilgan grantlar, yaratilayotgan imkoniyatlar, amalga oshirilayotgan yangicha loyihalar haqida maʼlumot berildi.

В УрГУ продолжается проект «Ориентационная неделя», призванный помочь молодым людям, которые будут учиться в 2022/2023 учебном году, быстрее адаптироваться к университетской жизни.
Сегодня, в 3-й день проекта, состоялся диалог со студентами 1 курса факультета Естественных наук под руководством первого проректора по работе с молодежью, духовно-воспитательной работе УрГУ С. Давлетова. В мероприятии приняли участие заместители декана и преподаватели факультета, председатель студенческого совета университета С.Алланазаров.
На мероприятии, прошедшем в форме свободного диалога, была дана информация по актуальным вопросам, порядку размещения студентов в общежитии, духовно-воспитательным процессам в университете, созданным для студентов возможностям для содержательного проведения свободного времени.
Была дана информация о духовно-просветительских мероприятиях, выделенных грантах для молодежи, созданных возможностях и новых проектах, реализуемых в рамках данного проекта.