“Mirzo Ulugʻbek vorislari” tanlovi targʻibotiga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Uchrashuvda Xorazm viloyatidagi davlat oliy taʼlim muassasalarining prorektorlari, dekanlari, professor-oʻqituvchilari, boʻlim boshliqlari va tyutorlari ishtirok etdilar.
Tadbirni UrDU Birinchi prorektori S.Davletov ochib berib, moderatorlik qildi.
Tadbir mehmonlari, jumladan, Isteʼdodli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash “Ulugʻbek” jamgʻarmasi vakili J.Ergashov, Xorazm viloyati Innovatsion rivojlanish jamgʻarmasi mutaxassisi Sh.Ahmedovlar tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 18-yanvardagi 30-sonli qarorida belgilangan “Mirzo Ulugʻbek vorislari” Respublika tanlovini oʻtkazish boʻyicha Nizomi bilan yaqindan tanishtirdilar, Yoshlarga oid davlat siyosatining mazmun-mohiyati hamda  Isteʼdodli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash “Ulugʻbek” jamgʻarmasining faoliyati haqida taqdimotlar bilan maʼruza qildilar.

Vice-rectors, deans, professors, heads of departments and tutors of state higher education institutions in Khorezm region took part in the meeting.
The event was opened and moderated by S. Davletov, First Vice-Rector of UrSU.
The guests of the event, including J. Ergashov, a representative of the Ulugbek Foundation for the Support of Talented Youth, Sh. Ahmedov, an expert of the Khorezm Region Innovative Development Fund, familiarized with the Regulation of the "Successors of Mirzo Ulugbek" republican competition established by the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 30 of January 18, 2022, and the holding of the contest, they made presentations about the essence of the state policy on youth and the activities of the "Ulugbek" Foundation for the support of talented youth.