“Mirzo Ulugʻbek vorislari” tanlovi targʻibotiga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Uchrashuvda Xorazm viloyatidagi davlat oliy taʼlim muassasalarining prorektorlari, dekanlari, professor-oʻqituvchilari, boʻlim boshliqlari va tyutorlari ishtirok etdilar.
Tadbirni UrDU Birinchi prorektori S.Davletov ochib berib, moderatorlik qildi.
Tadbir mehmonlari, jumladan, Isteʼdodli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash “Ulugʻbek” jamgʻarmasi vakili J.Ergashov, Xorazm viloyati Innovatsion rivojlanish jamgʻarmasi mutaxassisi Sh.Ahmedovlar tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 18-yanvardagi 30-sonli qarorida belgilangan “Mirzo Ulugʻbek vorislari” Respublika tanlovini oʻtkazish boʻyicha Nizomi bilan yaqindan tanishtirdilar, Yoshlarga oid davlat siyosatining mazmun-mohiyati hamda  Isteʼdodli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash “Ulugʻbek” jamgʻarmasining faoliyati haqida taqdimotlar bilan maʼruza qildilar.

В совещании приняли участие проректоры, деканы, профессора, заведующие кафедрами и преподаватели государственных высших учебных заведений Хорезмской области.
Мероприятие открыл и вел первый проректор УрГУ С. Давлетов.
Гости мероприятия, в том числе Ж. Эргашов, представитель Фонда поддержки талантливой молодежи имени Улугбека, Ш. Ахмедов, эксперт Фонда инновационного развития Хорезмской области, ознакомился с Положением о проведении республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека», учрежденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №30 от 18 января 2022 года, и проведения конкурса выступили с докладами о сути государственной политики в отношении молодежи и деятельности Фонда поддержки талантливой молодежи «Улугбек».