Urganch davlat universitetida “Uch avlod uchrashuvi” bo’lib o’tdi
Tarix, bugun va kelajakni oʻzida mujassam etgan “Uch avlod uchrashuvi” tadbirlari bugungi kunda el-yurtimiz hayotida goʻzal anʼanaga aylandi.  Ayniqsa, bu kabi uchrashuvlar yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularni xalqimizning ko‘p asrlik an’analariga hurmat qilish ruhida tarbiyalash, qolaversa, nuroniylarimizning oʻtgan umrlarini eslab, kechgan damlarini mamnuniyat bilan xotirlashlari yoshlar qalbida shukronalik tuygʻusini uygʻotishi bilan muhim ahamiyatga egadir.
Bugun, 15-dekabr kuni ana shunday ezgulikka yoʻgʻrilgan tadbirlardan biri Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida boʻlib oʻtdi. Uchrashuv Tabiiy fanlar fakulteti hamda  Urganch shahrining “Ma’rifat”, “Avesto”,  “Navbahor”, “Toza bog’” va “Feruz” mahallalari hamkorligida tashkil etildi.
Tadbirni Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvonov kirish soʻzi bilan ochib bergach,  nuroniylarning hayot yo‘llari, olib borgan ko‘p yillik faoliyatlari davomidagi o‘ziga xos yutuqlari va sinovlari haqidagi maʼruzalari tinglandi.  Ayniqsa, hayotiy pand-nasihatlari talaba-yoshlar uchun yuksak ma‘naviy tarbiya bo‘ldi.  “Uch avlod uchrashuvi”ga Urganch shahar Madaniyat boʻlimi qoshidagi “Folklor xalq ansambli”ning badiiy  chiqishlari bayramona koʻrk baxsh etdi.

«Встреча трех поколений» состоялась в Ургенчском государственном университете
Красивой традицией в жизни нашей страны сегодня стали мероприятия «Встреча трех поколений», объединяющие историю, настоящее и будущее. Такие встречи особенно важны, так как они всячески поддерживают молодежь, воспитывают ее в духе уважения многовековых традиций нашего народа, а также, вспоминая прошлые жизни наших светил и с удовольствием вспоминая их прошлые мгновения, пробуждают чувство благодарности в сердцах молодых людей.
Сегодня, 15 декабря, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялось одно из мероприятий, посвященных добру. Встреча была организована совместно с факультетом Естественных наук и микрорайонами «Маърифат», «Авесто», «Навбахор», «Тоза Болото» и «Феруз» города Ургенча.
Мероприятие открыл декан факультета естественных наук Х. Полванова, и были прослушаны лекции корифеев об их жизненном пути, их уникальных достижениях и испытаниях за годы их деятельности. Тем более, что его жизненный совет был высоким нравственным воспитанием студентов. Праздничный вид «Встрече трех поколений» придали художественные номера «Фольклорного фольклорного ансамбля» Управления культуры города Ургенч.