Urganch davlat universitetida “Uch avlod uchrashuvi” bo’lib o’tdi
Tarix, bugun va kelajakni oʻzida mujassam etgan “Uch avlod uchrashuvi” tadbirlari bugungi kunda el-yurtimiz hayotida goʻzal anʼanaga aylandi.  Ayniqsa, bu kabi uchrashuvlar yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularni xalqimizning ko‘p asrlik an’analariga hurmat qilish ruhida tarbiyalash, qolaversa, nuroniylarimizning oʻtgan umrlarini eslab, kechgan damlarini mamnuniyat bilan xotirlashlari yoshlar qalbida shukronalik tuygʻusini uygʻotishi bilan muhim ahamiyatga egadir.
Bugun, 15-dekabr kuni ana shunday ezgulikka yoʻgʻrilgan tadbirlardan biri Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida boʻlib oʻtdi. Uchrashuv Tabiiy fanlar fakulteti hamda  Urganch shahrining “Ma’rifat”, “Avesto”,  “Navbahor”, “Toza bog’” va “Feruz” mahallalari hamkorligida tashkil etildi.
Tadbirni Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvonov kirish soʻzi bilan ochib bergach,  nuroniylarning hayot yo‘llari, olib borgan ko‘p yillik faoliyatlari davomidagi o‘ziga xos yutuqlari va sinovlari haqidagi maʼruzalari tinglandi.  Ayniqsa, hayotiy pand-nasihatlari talaba-yoshlar uchun yuksak ma‘naviy tarbiya bo‘ldi.  “Uch avlod uchrashuvi”ga Urganch shahar Madaniyat boʻlimi qoshidagi “Folklor xalq ansambli”ning badiiy  chiqishlari bayramona koʻrk baxsh etdi.

The "Three Generations Meeting" events, which unite history, present and future, have become a beautiful tradition in the life of our country today. Such meetings are especially important as they support young people in every way, educate them in the spirit of respecting the centuries-old traditions of our people, and also, remembering the past lives of our luminaries and recalling their past moments with pleasure, awakens a sense of gratitude in the hearts of young people.
Today, on December 15, one of the events dedicated to goodness took place in the Palace of Culture of Urganch State University. The meeting was organized in cooperation with the Faculty of Natural Sciences and "Marifat", "Avesto", "Navbahor", "Toza Bog" and "Feruz" neighborhoods of Urganch city.
The event was opened by the dean of the Faculty of Natural Sciences, Kh. Polvanov, and the lectures of the luminaries about their life paths, their unique achievements and trials during their many years of activity were heard. Especially, his life advice was a high moral education for students. The "Three Generations Meeting" was given a festive look by the artistic performances of the "Folklore Folk Ensemble" under the Department of Culture of Urganch city.