Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Davletov, Universitet kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Q.Xamroyevlar hamrohligida 14-yanvar – “Vatan himoyachilari kuni” hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarimizning 31 yilligi munosabati harbiy sohada xizmat qilgan va baynalminalchi jangchi xodimlar bilan uchrashuv o‘tkazdilar.
Uchrashuvda rektor B.Abdullaev bayram bilan qizg‘in muborakbod etib, davlatimiz mustaqilligi, xalqimiz tichligi va osoyishtaligi, Vatanimiz obodligi va ravnaqi yo‘lida olib borayotgan fidokorona mehnatlari uchun bir guruh xodimlarga Tashakkurnoma va universitet Kasaba uyushma qo‘mitasining esdalik sovg‘alarini topshirdi.

On the occasion of January 14 - "Defender of the Fatherland Day" and the 31st anniversary of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan Rector of Urganch State University, B.Abdullayev accompanied by First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work S.Davletov, Chairman of the University Trade Union Committee K.Khamroyev held a meeting with the military personnel and international fighters.
At the meeting, Rector B.Abdullaev warmly congratulated on the holiday and handed over a letter of thanks and souvenirs from the University Trade Union Committee to a group of employees for their selfless work for the independence of our country, peace and tranquility of our people, prosperity and development of our country.