Bugun Xorazm viloyati Xotin-qizlar tadbirkorlik markazi va UrDU Xotin-qizlar Maslahat kengashi hamkorligida talaba-qizlarni tadbirkorlikka tayyorlash va kasb-hunarga o'rgatish maqsadida "Tadbirkorlik-mustahkam va farovon oila asosi" mavzusidagi o'quv mashg'ulotlari boshlandi.
Mashgʻulotlar ayni taʼtil kunlarida talabalarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishlari uchun talabalar turar joyida yashayotgan, respublikamizning turli viloyatlaridan kelib tahsil olayotgan talaba-qizlar uchun tashkil etildi. "Ayollar tadbirkorligi va o'z-o'zini ish bilan ta'minlash" kursi negizidagi ushbu o'quv mashg'ulotlarda universitet ishchi-xodimlari ham qatnashmoqda.
Kurs davomida biznes loyiha tuzish, kichik tadbirkorlikni boshlash, ayollar uchun imtiyozli kredit olish, "Ayollar daftari", "Yoshlar daftari"da turgan aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qismi uchun imtiyozlar haqida batafsil ma'lumotlar berildi.

Today, in cooperation with the Women's Entrepreneurship Center of Khorezm Region and the Women's Advisory Council of UrSU, training sessions on the topic "Entrepreneurship - the foundation of a strong and prosperous family" have started in order to prepare female students for entrepreneurship and to train them in the profession.
The trainings were organized for students from different regions of the republic who live in the student dormitory so that they can spend their free time meaningfully during the holidays. University employees are also participating in these training sessions based on the "Women's entrepreneurship and self-employment" course.
During the course, detailed information was provided on creating a business project, starting a small business, getting a preferential loan for women, benefits for the part of the population in need of social protection who are in the "Women's register", "Youth register".