2023-yil 26-yanvar sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 6-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash yigʻilishini rektor anʼanaga muvofiq qutlovlar bilan boshladi:
Jumladan, ko‘p yillik samarali mehnati, o‘z xizmati vazifasiga sodiqligi uchun Filologiya fakulteti dekani D.G‘ayipov hamda “O‘zbek tilshunosligi” kafedrasi mudiri A.Primovga vazirlikning faxriy yorlig‘i hamda universitetning esdalik sovg‘alari topshirildi.
“Pedagogika va psixologiya” kafedrasi dotsenti D.Oʻrazboyevaga Fan doktori diplomi, shuningdek, U.Latipova, Z.Ataullayev, M.Nurullayevalarga esa PhD diplomlari taqdim etildi.
O‘zbekiston Respublikasi talabalari uchun ta‘sis etilgan Prezident va nomli davlat stipendiyalarining 2022-2023-o‘quv yili uchun tanlovidan o‘tgan 20 nafar stipendiatlarimizga Guvohnomalari hamda ularning ilmiy rahbarlariga Tashakkurnomalar topshirildi.
Shuningdek, Prezident stipendiyasining Respublika bosqichi qatnashchilariga ham vazirlikning sertifikatlari topshirildi.

26 января 2023 года состоялось 6-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
Ректор по традиции открыл заседание совета приветствием:
В частности, за многолетнюю эффективную работу и преданность своему делу декан Филологического факультета Гаипов Д. и заведующий кафедрой «Узбекское языкознание» Примов А. были награждены почетной грамотой Министерства и памятными подарками университет.
Доцент кафедры «Педагогика и психология» Д.Уразбоева награждена дипломом доктора наук, а также дипломами PhD были вручены У.Латипова, З.Атауллаев, М.Нуруллаева.
Грамоты и благодарственные письма были вручены нашим 20 ученым, прошедшим конкурс Президентских и именных государственных стипендий для студентов Республики Узбекистан на 2022-2023 учебный год и их научным руководителям.
Сертификаты Министерства также были вручены участникам Республиканского тура Президентской стипендии.