Bugun Urganch davlat universiteti Tarix fakultetida "Yangilanayotgan Konstitutsiyaning mazmun-mohiyati ” mavzusida targ‘ibot tadbiri bo'lib o'tdi.
Tadbirda Tarix fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari H.Saidov, O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi bosh mutaxassisi S.Sultonov, fakultet tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirda Konstitutsiyada inson huquq va manfaatlari davlat va jamiyat manfaatlaridan ustun ekanligi belgilanayotgani, ta'lim-tarbiya masalalari, o‘qituvchi maqomi yuksak huquqiy asosga ega bo‘layotgani e'tirof etildi. Referendum jarayonlarida xalq, mamlakat taqdiriga daxldorlik nuqtayi nazaridan faol ishtirok etish lozimligini ta'kidlandi. Qonun loyihasining mazmun va mohiyati bo'yicha tushunchalar berildi.

Today, at the History Faculty of Urganch State University, a propaganda event was held on the topic "The Content and Essence of the Adapted Constitution".
The event was attended by H.Saidov, the deputy dean of the Faculty of History for work with youth, S.Sultanov, the chief expert of the Khorezm Regional Council of the Democratic Party of Uzbekistan "Milliy Tiklanish", faculty tutors and students.
At the event, it was recognized that the Constitution states that human rights and interests are superior to the interests of the state and society, that educational issues and the status of a teacher have a high legal basis. It was emphasized that it is necessary to actively participate in the referendum processes from the point of view of affecting the fate of the people and the country. Concepts were given on the content and nature of the draft law.