Bugun Urganch davlat universiteti Tarix fakultetida "Yangilanayotgan Konstitutsiyaning mazmun-mohiyati ” mavzusida targ‘ibot tadbiri bo'lib o'tdi.
Tadbirda Tarix fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari H.Saidov, O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Xorazm viloyati kengashi bosh mutaxassisi S.Sultonov, fakultet tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirda Konstitutsiyada inson huquq va manfaatlari davlat va jamiyat manfaatlaridan ustun ekanligi belgilanayotgani, ta'lim-tarbiya masalalari, o‘qituvchi maqomi yuksak huquqiy asosga ega bo‘layotgani e'tirof etildi. Referendum jarayonlarida xalq, mamlakat taqdiriga daxldorlik nuqtayi nazaridan faol ishtirok etish lozimligini ta'kidlandi. Qonun loyihasining mazmun va mohiyati bo'yicha tushunchalar berildi.

Сегодня на Историческом факультете Ургенчского государственного университета состоялось пропагандистское мероприятие на тему «Содержание и сущность обновленной Конституции».
В мероприятии приняли участие заместитель декана Исторического факультета по работе с молодежью Х.Саидов, главный эксперт Хорезмского областного Совета Демократической партии Узбекистана «Миллий Тикланиш» С.Султанов, преподаватели факультета и студенты.
На мероприятии было признано, что в Конституции указано, что права и интересы человека выше интересов государства и общества, что вопросы образования и статус педагога имеют высокую правовую основу. Подчеркнуто, что необходимо активно участвовать в процессах референдума с точки зрения воздействия на судьбы народа и страны. Даны концепции о содержании и характере законопроекта.