Hammualliflikda yangi kitob...
Urganch davlat universiteti rektori, fizika-matematika fanlari doktori Baxrom Abdullayev hammualifligidagi "Birinchi renessans allomalari" nomli o‘quv qo‘llanma nashrdan chiqdi.
Mazkur asar haqida O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan jurnalist O‘tkir Rahmatning “Xalq so‘zi” gazetasining 2023-yil 29-martdagi 62-sonida “Tafakkurning qudratli ildizlari” sarlavhali maqolasi e’lon qilindi.
Maqola muallifi ushbu risola haqida: - “Birinchi Renessans allomalari” nomli risola ona Vatanimiz tarixining yorqin lavhalarini ifoda etuvchi, buyuk allomalarimiz hayotining soʻnmas qirralarini ochib beruvchi asar”, - deya fikr bildiradi.

Вышло в свет учебное пособие «Ученые первого Возрождения» в соавторстве с ректором Ургенчского государственного университета, доктором физико-математических наук Бахромом Абдуллаевым.
Об этой работе в 62-м номере газеты «Халк сузи» от 29 марта 2023 года была опубликована статья под названием «Тафаккурнинг кудратли илдизлари» журналиста Уткира Рахмата, проходившего службу в Узбекистане.
Автор статьи так отзывается об этой книге: «Книга «Первые ученые эпохи Возрождения» — произведение, выражающее яркие сцены истории нашей Родины и раскрывающее неизгладимые стороны жизни наших великих ученых».