Joriy yilning 29-sentabr kuni 1-oktabr –"O‘qituvchi va murabbiylar kuni" munosabati bilan Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakulteti Filologiya va tillarni o'qitish: rus tili ta'lim yo'nalishi talabalari tomonidan bayram tadbiri tashkil etildi.Tadbir davomida talabalar tomonidan tayyorlangan badiiy chiqish, ustozlarga bag'ishlangan sheʼr va ashulalar, kuy, qoʻshiq hamda goʻzal raqslar tomoshabinlar dilini xushnud qilib, barchada katta taassurot qoldirdi.
Tadbir yakunida Rus tili va adabiyoti kafedrasi dotsentlari Q.Salayev hamda Z.Nazarovnalar professor-o‘qituvchilarni bayram bilan qizgʻin muborakbod etib, talaba-yoshlarga bayram tadbiri uchun minnatdorlik bildirdilar.

29 ссентября по случаю 1 октябр - "Дня учетеля и наставника" студентами факултета узбекской филологии Ургенчского государственного университета было организовано праздричное мераприятие по направлению "Филология и преподовоние языков : русский язик"
Во времия мероприятия учащиеся подгатавили художественное предстовление, стихи и песни, посвященные учителям , мелодии, песни и красивые танцы, которые порадовали зрителей ипроизвели на них большое впечатлениею В завершение мероприятия дотценти кафедры русского язика и литературы. К.Салаев и З.Назаровны горячо поздравляли профессорско-преподавательский состав с праздником и благодарили студентов за праздничное мероприятие