Bugun Urganch davlat universitetida “16-noyabr –Xalqaro bag‘rikenglik kuni” munosabati bilan “O'zbekiston bag'rikeng diyor" shiori ostida badiiy ko‘rgazma tashkil etildi.
Mazkur koʻrgazmada viloyatimizdagi milliy-madaniy markazlarning hamda universitetimizning barcha fakultetlari talaba-yoshlarining hunarmandchilik mahsulotlari, rassomchilik ishlari,  qardosh xalqlar yozuvchi, shoir va rassomlarining badiiy asarlari namoyish etildi.
Koʻrgazmada Xorazm viloyati hokimligi vakillari, milliy-madaniy markazlarning rahbarlari hamda universitet rahbariyati ishtirok etishdi.

Сегодня в связи с «16 ноября – Международным днём толерантности» в Ургенчском государственном университете была организована художественная выставка под лозунгом «Узбекистан – толерантная страна».
На этой выставке были представлены изделия народных промыслов, художественные работы студентов национально-культурных центров нашего региона и всех факультетов нашего университета, художественные произведения писателей, поэтов и художников братских народов.
Выставку посетили представители администрации Хорезмской области, руководители национально-культурных центров и руководства вузов.