UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti tomonidan yil davomida o'tkazilib kelinayotgan "Yosh notiqlar" ko'rik-tanlovining final soni o'tkazildi. Tanlovda fakultetning 5 nafar talabasi 2 shart asosida o'zaro kuch sinashdilar.
Birinchi shartda ishtirokchilar o‘zbek tilining mavqeyi va nufuzini oshirishda jadidlarning o'rni va ular ijodida til xususiyatlarining aks etishi borasida o'z fikrlarini bayon qilgan bo‘lsalar, ikkinchi shartda hakamlar hay'ati tomonidan berilgan erkin mavzular yuzasidan tuzilgan savollarga javob berib, o'zlarining notiqlik mahoratlarini namoyon qildilar.
An'anaga ko'ra, final soni g'olibi A.Ibragimov universitet rektorining noutbuki sohibi bo'ldi.
Tanlov davomida Amaliy filologiya ta'lim yo'nalishi 221-guruh talabalari tomonidan tayyorlangan sahna ko'rinishi, kuy-qo'shiq hamda go'zal raqslar tomoshabinlarda yuqori kayfiyatni uyg'otdi.
Tadbir yakunida g'olib talabalarni va tadbirda ishtirok etayotgan ularning ota-onalarini samimiy tabriklab, Diplom va esdalik sovg'alarini topshirildi.

The final edition of the "Young Speakers" competition, which has been held throughout the year by the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, was held. In the competition, 5 students of the faculty competed against each other based on 2 conditions.
In the first condition, the participants expressed their opinions about the role of modern works in increasing the status and prestige of the Uzbek language and the reflection of language features in their work, while in the second condition, they answered questions on free topics given by the jury and showed their oratory skills.
According to tradition, the winner of the final issue, A. Ibragimov, became the owner of the university rector's laptop.
During the contest, the performance, songs and beautiful dances prepared by the students of the 221st group of Applied Philology education aroused a high mood in the audience.
At the end of the event, the winning students and their parents participating in the event were warmly congratulated and awarded diplomas and souvenirs.