27-avgust kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori G‘ayrat O‘razboyev, Baranovichi davlat universiteti birinchi prorektori Klimuk Vladimir Vladimirovich hamda O’quv ishlar bo’yicha prorektor Ritvinskaya Evgeniya Mixaylovnalar o‘rtasida onlayn uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv avvalida universitet rektori B.Abdullayev Urganch davlat universitetining Belarus Respublikasi oliygohlari bilan hamkorlik aloqalarini e’tirof qildi. Prorektor Klimuk Vladimir Vladimirovich Baranovichi davlat universiteti haqida taqdimot orqali oliygoh bilan yaqindan tanishtirdi.
Baranovichi davlat universiteti tomonidan hamkorlikda qo’shma ta’lim dasturlari ishlab chiqish, ilmiy-anjumanlar tashkil etish, madaniy va sport tadbirlarini o’tkazish va professor-o’qituvchilar uchun stajirovka dasturlarini joriy etish takliflari berildi.
Uchrashuv davomida hamkorlikda takliflarni inobotga olgan holda 2024-2025 o‘quv yili uchun “yo‘l xaritasi” ishlab chiqishga kelishib olindi va universitetlar o’rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.

27 августа состоялась онлайн-встреча ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева, проректора по международному сотрудничеству Гайрата Уразбаева, первого проректора Барановичского государственного университета Климука Владимира Владимировича и проректора по учебной работе Ритвинской Евгении Михайловны.
В начале встречи ректор университета Б.Абдуллаев подтвердил сотрудничество Ургенчского государственного университета с вузами республики Беларусь. Проректор Климук Владимир Владимирович подробно ознакомился с вузом через презентацию о Барановичском государственном университете.
Барановичским государственным университетом были внесены предложения о разработке совместных образовательных программ, организации научных конференций, проведении культурных и спортивных мероприятий, внедрении программ стажировки для профессорско-преподавательского состава.
В ходе встречи была достигнута договоренность о разработке “дорожной карты” на 2024-2025 учебный год с учетом предложений о сотрудничестве и подписано соглашение о сотрудничестве между университетами.