Joriy yilning 9-15 aprel kunlari O‘zbekiston chempionati (Oliy liga) ning 2-tur bahslariga Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti mezbonlik qilmoqda. Bugun, 9-aprel kuni Respublikamizning barcha viloyatlari hamda Qoraqalpog'iston Respublikasidan 14 ta jamoa musobaqada ishtirok qilish uchun oliygohga tashrif buyurdi. Ishtirokchilar universitet rahbariyati tomonidan iliq kutib olindi.
Ayni paytda Voleybol sport turi bo‘yicha ayollar o‘rtasida Farg'ona viloyatining "To’maris" jamoasi hamda Qo'qon shahrining “QDPI" jamoasi o’rtasida qizg’in bahs bo’lib o’tmoqda.
Belgilangan grafik asosida bugun musobaqa Andijon viloyati "ADPI" va Xorazm viloyati “UrDU”, shunindek, NamDU VK va Qashqadaryo viloyati, Milliy Gvardiya va "XUMO" IIV jamoalari o’rtasida bo’lib o’tadi.
Jarayonlarni to’g’ridan to’g’ri onlayn kuzatib borishingiz mumkin: https://www.youtube.com/live/QqSTIG8zQyM

С 9 по 15 апреля текущего года в Узбекистане проходят матчи 2-го тура чемпионата (Высшая лига), которые принимает в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний. Сегодня, 9 апреля, 14 команд из всех регионов республики, а также из Республики Каракалпакстан, прибыли в университет для участия в соревновании. Участников тепло встретило руководство университета.
В настоящее время проходит напряжённый матч по волейболу среди женщин между командой "Томарис" из Ферганской области и командой "QDPI" из города Коканд.
Согласно установленному графику, сегодня состоятся матчи между командами: "ADPI" из Андийонской области и "УрГУ" из Хорезмской области, а также между командами НамДУ VK и Кашкадарьинской области, Национальной гвардией и командой "XUMO" МВД.