Bugun, 2025-yil 14-aprel kuni Urganch shahridagi “Yoshlik” sport majmuasida bo‘lib o‘tayotgan “Universiada” musobaqalarining futbol sport turi bo‘yicha final bellashuvi katta hayajon va murosasiz kurashlarga boy tarzda yakunlandi.
Final uchrashuvida Xorazm viloyati terma jamoasi sifatida qatnashgan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasi Toshkent viloyati jamoasiga qarshi maydonga tushdi. UrDU rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov boshchiligida barcha rahbariyat aʼzolari talabalarimizni qo‘llab-quvvatlab, o‘yin jarayonlarini kuzatib borishdi.
Talaba-yoshlarimiz yuqori saviyadagi o‘yin ko‘rsatib, raqib ustidan 3:0 hisobida ishonchli g‘alabaga erishdi va musobaqaning mutlaq g‘olibiga aylanib, Oltin medal sohibi bo‘lishdi!
Musobaqa yakunlariga ko‘ra:
1-o‘rin – Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasi (Xorazm viloyati);
2-o‘rin – Toshkent viloyati jamoasi;
3-o‘rin – Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoasi.
Bu g‘alaba nafaqat universitetimiz, balki butun Xorazm viloyati sport tarixida muhim sahifa bo‘lib qoldi. Bu – yoshlarimizning fidoyiligi, jamoaviy ruh, iroda va mehnatsevarlik kabi yuksak fazilatlarining yorqin ifodasidir.
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasi a’zolari, sportchi talabalarimiz va ularning fidoyi murabbiylarini chin dildan tabriklaymiz. Ularning bundan keyingi faoliyatlarida ham yangi yutuqlar, ulkan g‘alabalar va cho‘qqilar yor bo‘lsin!

Today, on April 14, 2025, the final match of the “Universiade” football competition, which is being held at the “Yoshlik” sports complex in Urgench, ended with great excitement and uncompromising struggle.
In the final match, the team of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, participating as the Khorezm regional team, played against the Tashkent regional team. Under the leadership of UrSU acting rector S.Khodjaniyazov, all members of the management supported our students and observed the game.
Our students played at a high level, achieved a convincing victory over their opponents with a score of 3:0 and became the absolute winner of the competition and the owner of the Gold Medal!
1st place – the team of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni (Khorezm region);
2nd place – the team of Tashkent region;
3rd place – the team of the Republic of Karakalpakstan.
This victory has become an important page in the sports history of not only our university, but also the entire Khorezm region. This is a vivid expression of the high qualities of our youth, such as dedication, team spirit, will and hard work.
We sincerely congratulate the members of the team of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, our student athletes and their dedicated coaches. May they continue to achieve new achievements, great victories and peaks in their future activities!