Bugun, 12-avgust kuni 2025/2026-o‘quv yili qabulida texnikum bitiruvchilarini bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga qabul qilish bo‘yicha suhbatlar belgilangan grafik jadval asosida boshlab yuborildi.
Joriy yil qabulida universitetning 17 ta ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha jami 377 nafar texnikum bitiruvchisi ro‘yxatdan o‘tgan bo‘lib, ular shartnoma asosida o‘qishga qabul qilinishi uchun suhbat sinovlaridan o‘tmoqda.
Suhbatlar ta’lim yo‘nalishlar kesimida tuzilgan keng jamoatchilik, soha mutaxassislaridan iborat komissiya a’zolari tomonidan olib borilmoqda. Har bir komissiya a’zolari abituriyentlarning bilim va salohiyatini baholash, ularning tanlagan yo‘nalishga tayyorgarlik darajasini aniqlashga e’tibor qaratmoqda.
Jarayonlarda shaffoflik va adolatni ta’minlash maqsadida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi vakillari ham faol ishtirok etmoqda.

Today, August 12, as part of the 2025/2026 academic year admissions, interviews for admitting technical college graduates to undergraduate programs at Urgench State University officially began according to the established schedule.
A total of 377 technical college graduates have registered for admission across 17 academic programs this year. These candidates are undergoing interviews in order to be admitted on a contract (tuition-based) basis.
The interviews are being conducted by commissions formed for each academic direction, consisting of members of the wider public and field specialists. Each commission focuses on assessing the applicants’ knowledge, potential, and preparedness for their chosen field of study.
To ensure transparency and fairness in the process, representatives of the university's Anti-Corruption “Compliance Control” Department are also actively participating in the proceedings.