UrDU vakillari "O‘zbekiston - Buyuk Britaniya taʼlim forumi”da ishtirok etishdi
✅15-16 may kunlari Buyuk Britaniyaning London shahrida “Barqaror hamkorliklarni rivojlantirish: Inklyuziv universitetlar va ishlab chiqarish bilan hamkorlik” mavzusida "O‘zbekiston - Buyuk Britaniya taʼlim forumi” bo’lib o’tdi.
????Unda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo’limi boshlig‘i X.Shixova hamda Biznes va boshqaruv kafedrasi dotsenti E.Xodjaniyazovlar ishtirok etishdi.
Mazkur forumdan ko’zlangan maqsad Oʻzbekiston, Buyuk Britaniya va global miqyosdagi oliy taʼlim tizimi uchun ustuvor yoʻnalishlar, ushbu yo'nalishlardagi vazifalarga samarali erishish yo'llari, xususan, transmilliy taʼlim orqali erishish masalalariga murojaat qilishdan iborat bo’ldi. Tadbir davomida oliy taʼlim siyosati, amaliyoti hamda oliy taʼlimdagi hamkorlik masalalari muhokama markazida boʻldi.
????UrDU vakillari tomonidan G-CAN loihasi doirasida moliyaviy va akademik mustaqil bo'lgan OTM Boshqaruv kengashlar faoliyatini yanada takomillashtirish, OTMdagi jarayonlarda Akademik halollik prinsiplariga rioya qilish bo'yicha chiqish qilindi.

Представители Ургенчского государственного университета приняли участие в “Узбекско-Британском образовательном форуме”
✅ 15–16 мая в Лондоне (Великобритания) состоялся “Узбекско-Британский образовательный форум” на тему: «Развитие устойчивых партнёрств: инклюзивные университеты и сотрудничество с производством».
???? В мероприятии приняли участие Х. Шихова — начальник отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» по противодействию коррупции Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни, а также доцент кафедры бизнеса и управления Э. Ходжаниязов.
Цель форума заключалась в рассмотрении приоритетных направлений для системы высшего образования Узбекистана, Великобритании и мирового сообщества, обсуждении эффективных путей достижения задач в этих направлениях, в частности посредством транснационального образования. В ходе мероприятия в центре внимания находились вопросы политики, практики и сотрудничества в сфере высшего образования.
???? Представители УрГУ выступили в рамках проекта G-CAN с докладом о дальнейшем совершенствовании деятельности Попечительских советов вузов, обладающих финансовой и академической независимостью, а также о соблюдении принципов академической честности в университетских процессах.