UrDU vakillari "O‘zbekiston - Buyuk Britaniya taʼlim forumi”da ishtirok etishdi
✅15-16 may kunlari Buyuk Britaniyaning London shahrida “Barqaror hamkorliklarni rivojlantirish: Inklyuziv universitetlar va ishlab chiqarish bilan hamkorlik” mavzusida "O‘zbekiston - Buyuk Britaniya taʼlim forumi” bo’lib o’tdi.
????Unda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo’limi boshlig‘i X.Shixova hamda Biznes va boshqaruv kafedrasi dotsenti E.Xodjaniyazovlar ishtirok etishdi.
Mazkur forumdan ko’zlangan maqsad Oʻzbekiston, Buyuk Britaniya va global miqyosdagi oliy taʼlim tizimi uchun ustuvor yoʻnalishlar, ushbu yo'nalishlardagi vazifalarga samarali erishish yo'llari, xususan, transmilliy taʼlim orqali erishish masalalariga murojaat qilishdan iborat bo’ldi. Tadbir davomida oliy taʼlim siyosati, amaliyoti hamda oliy taʼlimdagi hamkorlik masalalari muhokama markazida boʻldi.
????UrDU vakillari tomonidan G-CAN loihasi doirasida moliyaviy va akademik mustaqil bo'lgan OTM Boshqaruv kengashlar faoliyatini yanada takomillashtirish, OTMdagi jarayonlarda Akademik halollik prinsiplariga rioya qilish bo'yicha chiqish qilindi.

Urgench State University representatives took part in the “Uzbekistan – United Kingdom Education Forum”
✅ On May 15–16, the “Uzbekistan – United Kingdom Education Forum” was held in London, United Kingdom, under the theme “Developing Sustainable Partnerships: Inclusive Universities and Cooperation with Industry”.
???? The event was attended by Kh. Shikhova, Head of the Compliance Control Department for Combating Corruption at Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, and Assoc. Prof. E. Khodjaniyazov of the Department of Business and Management.
The purpose of the forum was to address priority areas for the higher education systems of Uzbekistan, the United Kingdom, and the global community, to discuss effective ways to achieve objectives in these areas, in particular through transnational education. During the event, issues of higher education policy, practice, and cooperation in higher education were at the center of discussions.
???? The UrSU representatives delivered a presentation within the framework of the G-CAN project, focusing on further improving the activities of University Governing Councils that are financially and academically independent, as well as on adhering to the principles of academic integrity in university processes.