Fakultetimizda ochiq darslar tashkil qilinmoqda
Joriy yilning 27-oktabr kuni UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi N.Sadullayeva 213-guruh talabalariga O'zbek tilshunosligi tarixi fanidan ochiq dars o'
Ilmiy stajirovka
O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan yosh olimlarni stajirovkaga yuborish yuzasidan o‘tkazilgan tanlovda g‘olib bo‘lgan Urganch davlat universit
“Universitetlarning ilmiy va innovatsion faoliyati bo‘yicha birinchi xalqaro forum” o‘tkazilmoqda
Ayni kunlarda O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining “InnoWeek.Uz-2022” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi doirasida Innovatsion rivojlanish vazirli
О‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan yosh olimlarni stajirovkaga yuborish yuzasidan о‘tkazilgan tanlovda g‘olib bо‘lgan Urganch davlat universit
Fakuletimizda ochiq darslar haftaliklari e'lon qilindi
Bugun UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi M.Otamuratova 196-guruh talabalariga  "Hozirgi adabiy jarayon va yangi o'zbek adabiyoti" fani
Mahorat darslari davom etmoqda
Bugun UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi Muyiba Otamuratova Ogahiy ijod maktabida bo'lib, 10-sinf o'quvchilari uchun "Xorazm adabiy muhiti&q

27 октября с.г. преподаватель кафедры узбекского языкознания филологического факультета УрГУ Н.Садуллаева провела открытый урок по истории узбекского языкознания для студентов 213 группы. Открытый
Анвар Акназарович Реймерганов, заведующий кафедрой «Математическая инженерия» Ургенчского государственного университета, победивший в конкурсе на направление молодых ученых на стажировку,
Проходит «Первый международный форум по научной и инновационной деятельности вузов»
«Первый международный форум по научной и инновационной деятельности вузов» проходит в здании Министерства инновационного развития в рамках международной недели инновационных идей «In
Молодой исследователь, заведующей кафедрой “Математическая инжинирия” Ургенчского государственного университета- Рейимберганов Анвар Акназарович, победивший в конкурсе организованном Минис
На нашем факультете объявлены недели открытых занятий
Сегодня преподаватель кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета УрГУ М. Отамуратова организовала открытый урок для студентов 196 группы на тему «Современный литературный
Сегодня Муйиба Отамуратова, преподаватель кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета УрГУ, была в Школе творчества Огахи и организовала мастер-класс на тему «Литературная