Fakultetimizda ochiq darslar tashkil qilinmoqda
Joriy yilning 27-oktabr kuni UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi N.Sadullayeva 213-guruh talabalariga O'zbek tilshunosligi tarixi fanidan ochiq dars o'
Ilmiy stajirovka
O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan yosh olimlarni stajirovkaga yuborish yuzasidan o‘tkazilgan tanlovda g‘olib bo‘lgan Urganch davlat universit
“Universitetlarning ilmiy va innovatsion faoliyati bo‘yicha birinchi xalqaro forum” o‘tkazilmoqda
Ayni kunlarda O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining “InnoWeek.Uz-2022” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi doirasida Innovatsion rivojlanish vazirli
О‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan yosh olimlarni stajirovkaga yuborish yuzasidan о‘tkazilgan tanlovda g‘olib bо‘lgan Urganch davlat universit
Fakuletimizda ochiq darslar haftaliklari e'lon qilindi
Bugun UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi M.Otamuratova 196-guruh talabalariga  "Hozirgi adabiy jarayon va yangi o'zbek adabiyoti" fani
Mahorat darslari davom etmoqda
Bugun UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi Muyiba Otamuratova Ogahiy ijod maktabida bo'lib, 10-sinf o'quvchilari uchun "Xorazm adabiy muhiti&q

Scientific internship
A young researcher, head of the Department of Mathematical Engineering of the Urgench State University - Reyimerganov Anvar Aknazarovich, who won the competition organized by the Ministry of Innovativ
Weeks of open classes have been announced in our faculty
Today, the teacher of the Department of Uzbek language and literature of the Faculty of Philology of UrSU, M. Otamuratova, organized an open lesson on "Current literary process and new Uzbek li
Today, Muyiba Otamuratova, a teacher of the department of Uzbek language and literature of the Faculty of Philology of UrSU, was at the Ogahi School of Creativity and organized a master class on the
A roundtable on learning foreign languages ​​was organized
On October 6 of this year, Adolat Allaberganova, a teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Philology of UrSU, in order to increase the interest of the students of the facult
The quality of lessons is under constant control
On November 2 of this year, D.Allaberganova, a teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Philology of UrSU, gave an open lesson to the students of the 196th group on the compa
New clubs have started their activities in our faculty
From September 27 of this year, the "Linguists" circle, which aims to unite students interested in the field of linguistics in the field of science, was started by M. Atabayeva, a teacher