Raqamli ta'lim texnologiyalari markazi
Otaboyev Ibodulla Ravshan o‘g‘li – 2021-yilda Urganch davlat universiteti Iqtisodiyot fakulteti Iqtisodiyot yo‘nalishini muvaffaqiyatli tugatdi. Bugungi kunda Turonbank ATB Urg
Allayarov Sardor Frunzeyevich – 2021-yilda  Urganch davlat universiteti Iqtisodiyot fakulteti  Iqtisodiyot yo‘nalishini muvaffaqiyatli tugatgan. O‘qish davomida  o&lsq
Jumaniyozov Mirzabek Qaxramon o‘g‘li
Jumaniyozov Mirzabek Qaxramon o‘g‘li – 2017-yilda  Urganch davlat universiteti turizm va iqtisodiyot fakulteti Turizm yo‘nalishini muvaffaqiyatli tugatdi. Bugungi kunda&nb

Center for digital educational technologies
Otaboyev Ibodulla - in 2021 he successfully graduated from the Faculty of Economics of Urganch State University. Today, Turonbank ATB Urganch branch "Jayhun" is working as a bank services of
Allayarov Sardor
Allayarov Sardor - in 2021 he successfully graduated from the Faculty of Economics of Urganch State University. During his studies, he was distinguished by his diligence and thirst for knowledge. He b
Jumaniyozov Mirzabek
Jumaniozov Mirzabek - in 2017, he successfully graduated from the Faculty of Tourism and Economics of Urganch State University. Today, he works as the chief digitization specialist in the General Dire