"Davlat tili taraqqiyoti: muammo va yechimlar" mavzusidagi ilmiy-amaliy konferensiya bo'lib o'tdi
21-oktabr —O'zbek tiliga Davlat tili maqomi berilgan kun munosabati bilan bugun UrDU Madaniyat saroyida "Davlat tili taraqqiyoti: muammo va yechimlar" mavzusidagi ilmiy-amaliy konf
"Yosh lingvistlar" to'garagi tashkil qilindi
Bugun UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi  o'qituvchisi Madrimova Zamira tomonidan  fakultetimizda lingvistik tahlilga qiziquvchi talabalar uchun tashkil qilinga
Diqqat! Endi fakultetimizdagi darslarni kuzatish uchun talabalarning oila a'zolari ham ishtirok etishi mumkin!
Bugun, 15-oktabr sanasida UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi G.Ro'zimova 206-guruh talabalari bilan Onomastika fanidan o'tkazgan navbatdagi seminar m

A scientific-practical conference on "Development of the state language: problems and solutions" was held
October 21 - in connection with the day when the Uzbek language was granted the status of the state language, a scientific and practical conference on the topic "Development of the state langua
"Young linguists" circle was established
Today, the teacher of the Uzbek Linguistics Department of the Faculty of Philology of UrSU Madrimova Zamira conducted the next session of the "Young Linguists" circle on the topic "An
Attention! Now family members of students can participate to observe classes at our faculty!
Today, on October 15, the teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Philology of UrSU, G. Rozimova, and the students of the 206th group held the next seminar on Onomastics. Th