"Yosh-notiqlar" ko'rik tanlovining navbatdagi soni o'tkazildi
2022-yil 15-iyun sanasida Filologiya fakulteti  tomonidan universitetning notiqlik madaniyatini o'zida shakllantira olgan, faol hamda tashabbuskor talabalari ishtirokida oʻtkazilib kelinayotg
"O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasida magistrlik dissertatsiyasi muhokamasi o'tkazildi
Joriy yilning 20-21-iyun kunlari Filologiya fakulteti "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasida magistrlik dissertatsiyasi muhokamasi o'tkazildi. Himoyada Adabiyotshunoslik: o'
"Qizlarjon" klubi hisobot kengashi o'tkazildi
Bugun, 10-iyun kuni Urganch davlat universitetida Xotin-qizlar Maslahat kengashi tomonidan Xotin-qizlar masalalalari bo'yicha dekan maslahatchilari, "Qizlarjon" klubi hamda fakultetlar r

15 июня 2022 года на филологическом факультете состоялся июньский выпуск конкурса «Молодые ораторы», который проводится с участием активных и предприимчивых студентов, способных формироват
Обсуждение магистерской диссертации состоялось на кафедре «Узбекский язык и литература»
20-21 июня с.г. на кафедре «Узбекский язык и литература» филологического факультета состоялось обсуждение кандидатской диссертации. На защите обсуждались диссертации магистров литературы:
Состоялась отчетная встреча клуба «Кизларжон».
Сегодня, 10 июня, в Ургенчском государственном университете состоялась ежегодная отчетная встреча и выставка Консультативного совета женщин по делам женщин, советников декана по делам женщин, клуба