2021-yil 31-may kuni mustaqilligimizning 30 yilligi munosabati bilan “Yangi O`zbekistonda erkin va farovon yashaylik!” shiori ostida madaniy-ma’rifiy tadbirlar, ijodiy uchrashuv va konsert dasturlarini o`tkazish maqsadida respublika targ`ibot guruhi a`zolari Xorazm viloyatiga tashrif buyurdilar.
Targ`ibotchilar tashrifning ilk kunida Urganch davlat universitetida bo`lib, talaba-yoshlar bilan uchrashuv o`tkazdilar. Ushbu ma`naviy-ma`rifiy tadbirda Falsafa fanlari doktori, professor Jamila Shermuxammedova, Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi bo‘lim boshlig‘i Omonbek Bo‘tayorov, “Muqimiy” nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri aktyori, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Aleksandr Bekjonov, shoir va ijodkorlar G.Ibodullayeva hamda U.Davletov, Xorazm estrada xonandalari o`z chiqishlari, ijod namunalari bilan ishtirok etib, talaba-yoshlarga bayramona kayfiyat ulashdilar.
Tadbir yakunida UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov universitet rahbariyati hamda talabalari nomidan targ`ibot guruhi a`zolariga minnatdorchilik bildirdi.

31 мая 2021 года по случаю 30-летия независимости члены республиканской пропагандистской группы посетили Хорезмскую область в целях проведения культурно-просветительских мероприятий, творческих встреч и концертов под лозунгом «В Новом Узбекистане будем жить свободно и в достатке!»
В первый день визита пропагандисты посетили Ургенчский государственный университет и провели встречу со студентами. Доктор философских наук, профессор Джамиля Шермухаммедова, заведующий отделением Республиканского центра духовности и просвещения Омонбек Бутаёров, актер Узбекского государственного музыкального театра имени Мукими, заслуженный артист Узбекистана Александр Бекжанов, поэты и творцы Г.Ибодуллаева и У. Давлетов, а также хорезмские эстрадные певцы своими выступлениями, творчеством подарили студентам и гостям праздничное настроение.
С. Давлетов, проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе УрГУ, в завершение мероприятия поблагодарил членов пропагандистской группы от имени администрации университета и студентов.