Biz baxtli bolalarmiz!
1-iyun  - "Xalqaro  bolalarni himoya qilish kuni". Sana munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev  Xiva shahrida joylashgan   “Xiva bolalar shaharchasi"ga bolajonlarni bayram bilan qutlash maqsadida sovg`a-salomlar bilan  tashrif buyurdi.
Urganch davlat universiteti BIZ BAXTLI BOLALARMIZ!
Tashrif  “Biz baxtli bolalarmiz!” nomli bayram dasturiga ulanib ketdi. Tadbir davomida tarbiyalanuvchilar tomonidan "Kitob va telefon" mavzusida teatrlashtirilgan dastur namoyish qilindi. Bayram tadbiri  bolalarga o‘zgacha quvonch bag‘ishladi.
Bolalar shaharchasi tarbiyalanuvchilari o‘zlariga ko‘rsatilayotgan bunday e’tibordan juda xursand bo‘lib, o`z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

1 июня - «Международный день защиты детей». По случаю этой даты ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев посетил «Хивинский детский городок», находящийся в Хиве, чтобы поздравить детей с праздником и вручить подарки.
Urganch davlat universiteti BIZ BAXTLI BOLALARMIZ!
Визит совпал с праздничной программой «Мы - счастливые дети!». В рамках мероприятия дети представили театрализованную программу «Книга и телефон». Праздничное мероприятие доставило детям особую радость. Urganch davlat universiteti BIZ BAXTLI BOLALARMIZ!
Воспитанники детского городка были очень довольны и поблагодарили гостей мероприятия за оказанное внимание. Urganch davlat universiteti BIZ BAXTLI BOLALARMIZ!