Urganch davlat universiteti va Zaporojiya milliy universiteti o'rtasida hamkorlik haqida shartnoma imzolandi
2021-yil 4-iyun kuni O'zbekiston Respublikasining Ukrainadagi elchixonasi ishtirokida xususan, Favqulodda va muxtor elchi janob Alisher Qurmanov, elchixonaning savdo-iqtisodiy masalalar bo'yicha maslahatchisi Bobur Rasulov hamda UrDU rektori Bahrom Abdullayev, O'quv ishlari bo'yicha prorektor Sardor Xodjaniyazov,  Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor G`ayrat O`razboyevlar hamkorlikda  Ukrainaning Zaporojiya milliy universiteti rahbariyati va professor-o‘qituvchilari ishtirokida onlayn uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda ikki universitet o`rtasida o`zaro ilmiy tadqiqot ishlari hamda ta`lim sohasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI VA ZAPOROJIYA MILLIY UNIVERSITETI O'RTASIDA HAMKORLIK HAQIDA SHARTNOMA IMZOLANDI

An agreement on cooperation between Urgench state university and Zaporozhye national university was signed
On June 4, 2021, with the participation of the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Ukraine, in particular, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Alisher Kurmanov, Counselor for Trade and Economic Affairs at the Embassy Bobur Rasulov and Rector of UrSU Bahrom Abdullayev, Vice-Rector for Academic Affairs Sardor Khodjaniyazov, Vice-Rector for International Cooperation Gayrat Urazbaev jointly held an online meeting with the officials and professors of the National University of Zaporozhye, Ukraine. At the meeting, the two universities signed an agreement on cooperation in the field of scientific research and education.