Urganch davlat universitetida “Rektor kubogi” sport musobaqalarining taqdirlash marosimi o`tkazildi
Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 5 ta muhim tashabbusi, xususan uning 2-yoʻnalishi mazmun-mohiyatini tashkil etadigan yoshlarni sogʻlom turmush tarzi va sportga jalb qilish borasidagi ishlarni amalga oshirish maqsadida  universitet professor-o`qituvchilari hamda talaba-yoshlari o`rtasida 2020/2021-o`quv yili davomida muntazam ravishda “Rektor kubogi” musobaqalari o`tkazilib kelindi. Jumladan, erkaklar o`rtasida  17 ta sport turi bo`yicha jami 40 ta jamoa, ayollar o`rtasida esa 14 sport turi bo`yicha 15 ta jamoa ushbu musobaqalarda faol qatnashdilar.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA “REKTOR KUBOGI” SPORT MUSOBAQALARINING TAQDIRLASH MAROSIMI O`TKAZILDI
2021-yil 19-iyun kuni  2020/2021-o`quv yili davomida  “Rektor kubogi” musobaqalarida sovrinli o`rinlarni egallagan jamoalar sarhisob qilinib, taqdirlash marosimi o`tkazildi.  Tantanali taqdirlash marosimida  UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov,  UrDU Sport klubi raisi o‘rinbosari M.Rahimov,  Jismoniy madaniyat fakulteti dekani S.Ko`palov hamda fakultet professor-o`qituvchilari tomonidan  eng kuchli g‘olib jamoalarga “Rektor kubogi”  hamda  3 ta o`rin bo`yicha diplom  va esdalik sovg`alari tantanali topshirildi.
Taqdirlash marosimda prorektor S.Davletov so`zga chiqib,  barcha talabalar va ularni murabbiylariga minnatdorchilik bildirib o‘tdi va kelgusida boshqa sport yo‘nalishlarida ham bu kabi musobaqalarni o‘tkazilishini ta’kidladi.

В Ургенчском государственном университете в целях реализации 5 важных инициатив Президента Республики Узбекистан проведена работа по привлечению молодежи к здоровому образу жизни и спорту, что составляет суть второй инициативы. В течение 2020/2021 учебного года между преподавателями и студентами регулярно проводились соревнования «Кубок ректора». В соревнованиях принимали активное участие 40 команд среди мужчин по 17 видам спорта и 15 команд среди женщин по 14 видам спорта.
19 июня 2021 года были подведены итоги соревнований «Кубок ректора», проведенных в 2020/2021 учебном году, и состоялась церемония награждения победителей. В церемонии награждения приняли участие проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов, заместитель председателя спортклуба УрГУ М.Рагимов, декан факультета физической культуры С.Копалов и профессорско-преподавательский состав факультета. Сильнейшие команды-победители были награждены «Кубком ректора», а также дипломами и памятными подарками.
Проректор С.Давлетов, выступая на церемонии награждения, поблагодарил всех студентов и их тренеров, а также отметил, что в будущем аналогичные соревнования будут проводиться и по другим видам спорта.