Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi bo`lib o`tdi
Urganch davlat universitetida 30-iyun –“Yoshlar kuni"ga bag‘ishlangan tadbirlar doirasida 2021-yil 28-iyun kuni kunning birinchi va ikkinchi yarmida "Rektor va yoshlar" ochiq muloqotlari o‘tkazildi.  Uchrashuvlar universitetning Madaniyat saroyida o`tkazilib, unda barcha fakultetlarning yetakchilik qobiliyatiga ega, iqtidorli talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Ochiq muloqotda universitet rektori B.Abdullayev hamda Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektor S.Davletovlar so`zga chiqdilar. Xususan muloqotda yurtimizda keyingi yillarda Prezidentimizning yoshlar ta`lim-tarbiyasi va kamolotiga qaratayotgan alohida e`tibori, davlatimiz rahbari  raisligida 2021-yil 16-iyun kuni oliy ta`lim tizimiga bag`ishlab o`tkazilgan videoselektorida ilgari surilgan masalalar jumladan, undagi ta`lim sifatini tubdan yaxshilash, bozor extiyojlaridan kelib chiqib, raqobatbardosh kadrlar tayyorlash, talabalarni to`liq yotoqxona bilan ta`minlash kabi dolzarb masalalar yuzasidan Urganch davlat  universiteti  misolida rektor B.Abdullayev batafsil to`xtalib o`tdi.
Muloqot davomida UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov mamlakatimizda olib borilayotgan  yoshlar siyosati va unda yoshlarni huquqiy va ijtimoiy muhofaza qilish, iste`dodlarini qo`llab-quvvatlash masalalari,  hozirgi davrda ta’lim-tarbiya  jarayoniga qo`yilayotgan zamonaviy talablar haqida so`zga chiqdi.
Uchrashuvda talabalar tomonidan berilgan savollarga javoblar berildi. Ularni taklif va tashabbuslari eshitildi.

В Ургенчском государственном университете прошла встреча «Ректор и молодежь»
28 июня 2021 года в первой и второй половине дня в Ургенчском государственном университете в рамках мероприятий, посвященных ко «Дню молодежи», прошел открытый диалог «Ректор и молодежь». Мероприятие, где активное участие принимали талантливые студенты с лидерскими качествами, прошло во Дворце культуры университета.
Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi bo`lib o`tdi
На открытом диалоге выступили ректор университета Б.Абдуллаев и проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе С.Давлетов. Ректор Б.Абдуллаев отметил внимание, уделяемое Президентом нашей страны  на воспитание и образование молодежи, а также остановился на вопросах, затронутых на видеоконференции, проведенной под председательством главы государства 16 июня 2021 года. Среди вопросов, затронутых на видеоконференции, выделил такие как, кардинальное повышение качества образования, подготовка конкурентоспособных кадров с учетом потребностей рынка, обеспечение студентов полноценными общежитиями на примере Ургенчского государственного университета.
Проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов рассказал о проводимой в стране молодежной политике, вопросах правовой и социальной защиты молодежи, поддержки талантов, а также о современных требованиях к учебному процессу.
Во время встречи были даны ответы на вопросы, интересующие студентов. Предложения и инициативы студенты были взяты во внимание.