Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi bo`lib o`tdi
Urganch davlat universitetida 30-iyun –“Yoshlar kuni"ga bag‘ishlangan tadbirlar doirasida 2021-yil 28-iyun kuni kunning birinchi va ikkinchi yarmida "Rektor va yoshlar" ochiq muloqotlari o‘tkazildi.  Uchrashuvlar universitetning Madaniyat saroyida o`tkazilib, unda barcha fakultetlarning yetakchilik qobiliyatiga ega, iqtidorli talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Ochiq muloqotda universitet rektori B.Abdullayev hamda Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektor S.Davletovlar so`zga chiqdilar. Xususan muloqotda yurtimizda keyingi yillarda Prezidentimizning yoshlar ta`lim-tarbiyasi va kamolotiga qaratayotgan alohida e`tibori, davlatimiz rahbari  raisligida 2021-yil 16-iyun kuni oliy ta`lim tizimiga bag`ishlab o`tkazilgan videoselektorida ilgari surilgan masalalar jumladan, undagi ta`lim sifatini tubdan yaxshilash, bozor extiyojlaridan kelib chiqib, raqobatbardosh kadrlar tayyorlash, talabalarni to`liq yotoqxona bilan ta`minlash kabi dolzarb masalalar yuzasidan Urganch davlat  universiteti  misolida rektor B.Abdullayev batafsil to`xtalib o`tdi.
Muloqot davomida UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov mamlakatimizda olib borilayotgan  yoshlar siyosati va unda yoshlarni huquqiy va ijtimoiy muhofaza qilish, iste`dodlarini qo`llab-quvvatlash masalalari,  hozirgi davrda ta’lim-tarbiya  jarayoniga qo`yilayotgan zamonaviy talablar haqida so`zga chiqdi.
Uchrashuvda talabalar tomonidan berilgan savollarga javoblar berildi. Ularni taklif va tashabbuslari eshitildi.

Urgench State University hosted an open dialogue "Rector and Youth" on June 28, 2021 in the first and second half of the day as part of the events dedicated to June 30 - "Youth Day". The meetings were held in the Cultural Hall of the university, which was attended by talented students from all faculties.
Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi bo`lib o`tdi
Rector of the University B.Abdullayev and Vice-Rector for Youth and Spiritual-Educational Affairs S.Davletov took the floor at the open dialogue.In particular, Rector B.Abdullayev spoke in detail as the example of Urgench state university about the special attention of our President to the education and development of the Youth in recent years in our country, issues raised in the video conference dedicated to the higher education system, chaired by the head of state on June 16, 2021, including radical improvement of the quality of education, training competitive personnel based on market needs, providing students with full dormitories.
During the meeting, S. Davletov, Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Affairs of UrSU, spoke about the ongoing youth policy in our country and its legal and social protection, issues of supporting their talents, modern requirements to the educational process at the present time.
Questions asked by students were answered at the meeting. Their proposals and initiatives were listened.