9-iyul: Urganch davlat univesiteti qabul komissiyasi mas’ul xodimlarining navbatdan tashqari yigʻilishi o`tkazildi. Unda qabul komissiyasi mas’ul kotibi Z.Jumaniyozov hamda o‘rinbosarlar, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma`rifat bo‘limi boshlig‘i Sh.Allaberganov, barcha fakultet dekanlari, yoshlar bilan ishlash va o‘quv ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari hamda Viloyat IIB JQB xodimlari ishtirok etdilar.
Yig`ilishni UrDU qabul komissiyasi mas’ul kotibi Z.Jumaniyozov ochib berib, kun tartibida turgan masalalar bilan ishtirokchilarni tanishtirdi.
Shundan so`ng, viloyat Ichki ishlar JQB O‘MIB tezkor vakili mayor M.Xayitboyev hamda leytenant N.Raximovlar so`zga chiqib, bugungi kunda respublikamizda jinoyatchilik hamda korrupsiyaga qarshi kurash va uni oldini olish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar haqida alohida ta`kidlab, universitetda qabul jarayonlarini toza va shaffof o‘tishini ta`minlashda hamkorlikka chaqirdi.

An extraordinary meeting of the admission committe of the Urgench state university has been held
July 9: An extraordinary meeting of officials of the Admissions Committee of Urgench State University was held.  Executive Secretary of the Admissions Committee Z.Jumaniyazov and deputies, Head of the Department of Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment Sh.Allaberganov, deans of all faculties,deputy deans of the  youth affairs and  academic affairs and staff of the Criminal Investigation Department of the Regional Department of Internal Affairs attend on it.
The Executive Secretary of the Admissions Committee of UrSU Z.Jumaniyazov opened the meeting and introduced the participants to the issues on the agenda.
After that,operative representative of the Regional Department of Internal Affairs, Major M. Hayitbaev and Lieutenant N. Rakhimov,  spoke about the proceedings being done in the country to combat and prevent crime and corruption.  He called for cooperation in ensuring a   transparent admission process at the university.