Ogohlik - davr talabi!
Bugungi dunyo miqyosida yuz berayotgan mafkuraviy xurujlar insoniyat boshiga qanchalik ko’p kulfatlar yog'dirayotgani hech kimga sir emas.  Tobora rivojlanib borayotgan hamda og`irimizni yengil qilayotgan internetsiz hayotimizni tasavvur qila olmaymiz.  Internetning insoniyatga keltiradigan foydali tomonlari juda katta. Ammo shunga qaramay, zararli tomonlari ham talaygina.
2021-yilning 24-sentabrida  Urganch davlat universitetida professor-o’qituvchilar va talabalar ishtirokida  “Ogohlik-davr talabi” mavzusida o`tkazilgan uchrashuvda aynan shu haqida so`z bordi.
Mazkur tadbirda universitet Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha prorektori  S.Davletov,  Tarix fakulteti katta o`qituvchisi PhD  Z.Odilov, Xotin-qizlar kengashi raisi Sh.Nurullayeva, Pedagogika fakultetning Yoshlar bilan ishlash bo`yicha dekan o`rinbosari H.Siddiqovlar so`zga chiqib, bugungi kunda tinchlikni asrash, turli qo’poruvchilik harakatidagi ekstremistik oqimlar ta’siriga tushib qolishni oldini olish, internetda foydalanish madaniyatini shakllantirish, internet tarmoqlaridan foydalanganda turli xil yot illatlarni, din niqobi ostidagi buzg`unchi g`oyalarni  targ`ib qiladigan saytlarga aldanib, o`z kelajaklarini barbod qilmaslikka chaqirdilar.

It is no secret to anyone that the ideological attacks that are taking place in today's world-scale are causing so much suffering to humanity. We can not imagine our lives without the internet, which is constantly developing and is making our life easier. The benefits that the Internet brings to humanity are enormous. But despite this, the harmful aspects are also considerable. On September 24, 2021, at Urgench State University with the participation of faculties and students, a meeting on the theme “Vigilance is a requirement of time!” was held.
The event was attended by Vice-Rector for Youth, Spiritual and Educational Affairs S.Davletov, Senior Lecturer of the History Faculty Ph.D. Z.Odilov, Chairwoman of the Women's Council Sh.Nurullayeva, Deputy Dean for Youth Affairs of the Pedagogical Faculty H. Siddikov spoke about the need to preserve peace today, to prevent falling under the influence of extremist currents in different jerk movements, to create a culture of Internet use, not to ruin your future by being deceived by sites that promote various alien vices, destructive ideas under the guise of religion when using the Internet.