Urganch davlat universitetida ustozlar kuniga bag`ishlangan bayram dasturi bo`lib o`tdi
Joriy yil 29-sentabr kuni  1-oktabr – “O‘qituvchi  va murabbiylar kuni” munosabati bilan Urganch davlat universitetida  professor-o‘qituvchilar uchun konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Konsert dasturini UrDU rektori Baxrom Abdullayev tabrik so‘zi bilan ochib berib, yurtimizda ta’lim sohasiga bo‘lgan e’tibor xususida to‘xtalib, ushbu sharafli kasb egalarining kelgusi ishlarida zafarlar tiladi.
Tadbir avvalida, ta’lim sohasida samarali mehnat qilib, talaba-yoshlarning zamon talablari asosida ilm-hunar egallashi yo'lida, ularni yurtga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi fidoiyligi, kelajak avlodga ibrat maktabi bo‘luvchi shijoati uchun  universitetning bir guruh professor-o‘qituvchilari UrDU rektorining Tashakkurnomasi  hamda  Kasaba uyushma qo‘mitasining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Shundan so‘ng, badiiy chiqishlarga navbat berilib, talaba-yoshlar tomonidan tayyorlangan turli kuy-qo‘shiqlar va raqslar ijrosi, ustozlarga bag`ishlov she`rlar namoyish etilib, barchaga bayramona kayfiyat ulashildi.

On September 29, Urgench State University hosted a concert for university faculties on the occasion of October 1 - "Teachers and Coaches Day".
Rector of UrSU Bahrom Abdullayev opened the concert with a congratulatory speech, spoke about the attention paid to education in our country, and wished success in the future work of these honorable professionals.
At the beginning of the event, a group of faculties of the University was awarded the Appreciation Letters of the UrSU rector and the memorable gifts by the Trade Union for their effective work in the field of education and for their dedication to educating students in the spirit of devotion to the country and to acquire knowledge in accordance with modern requirements, for the courage to serve as a model for future generations.
After that, there was performance art, performances of various songs and dances prepared by students, poems dedicated to teachers, and gave a festive mood to all.