2021-yil 15-noyabr sanasida Urganch davlat universitetida “Prokuror va yoshlar uchrashuvi” tashkil etildi. Xorazm viloyati prokurori o`rinbosari G`ayrat Abdullayev mazkur uchrashuv mehmoni bo`ldi.
Ochiq muloqotni UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori Sanjar Davletov kirish so`zi bilan ochib berib, prokuratura organlarining yoshlar bilan oʻtkazib kelayotgan tadbirlari, shuningdek, yoshlarning huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarini amalda samarali taʼminlash, ularni vatanga sadoqat, konstitutsiya va qonunlarga hurmat, hayotga qatʼiy ishonch ruhida tarbiyalash, huquqiy madaniyatini yuksaltirish hamda ular oʻrtasida huquqbuzarliklarni oldini olish va korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatni shakllantirish masalalariga alohida eʼtibor qaratilayotganligi haqida to`xtalib o`tdi.
Shundan so`ng, Xorazm viloyati prokurori o`rinbosari G`ayrat Abdullayev so`zga chiqib, prokuratura organlarining shakllanish tarixi, bugungi kunda sud-huquq tizimidagi islohotlar, O`zbekiston Respublikasi Prokratura tizimi faoliyatining tashkiliy-huquqiy asoslari hamda tamoyillari, mamlakatda jinoyatchilikka qarshi kurash kabi masalalar haqida taqdimot orqali atroflicha ma`lumot berdi.

Встреча прокурора и молодежи
15 ноября 2021 года в Ургенчском государственном университете прошла «Встреча прокурора и молодежи».
Гостем встречи был заместитель прокурора Хорезмской области Гайрат Абдуллаев. Открытый диалог вступительным словом открыл проректор по делам молодежи и духовному просвещению УрГУ Санжар Давлетов. Особое внимание уделяется верности Родине, уважению Конституции и закона, воспитанию в духе уверенности в жизни, повышение правовой культуры и предупреждение преступности среди них и формирование бескомпромиссного отношения к коррупции.
После этого заместитель прокурора Хорезмской области Гайрат Абдуллаев рассказал об истории становления прокуратуры, проводимых реформах в судебной системе, организационно-правовой базе и принципах работы Прокуратуры Республики Узбекистан, борьбе против преступности в стране, он подробно рассказал о таких проблемах, как борьба. В открытом диалоге студенты задавали вопросы.