2021-yilning 16-noyabr kuni Filologiya fakulteti talabalari 18-noyabr - O'zbekiston Respublikasi Davlat bayrog'i qabul qilinganligining 30 yilligiga bag'ishlab "Yoshlar kelajak poydevori" mavzusida tadbir tashkil qildilar.
Tadbir davomida talabalar tomonidan qiziqarli sahna ko'rinishlar, serjilo kuy-qoʻshiq va raqslar ijro qilindi.
Shuningdek, ushbu bayramona tadbir "Muqaddasdir Vatan bayrog'i" mavzusidagi she'rxonlik kechasiga ulanib ketdi. She'rxonlik davomida talaba-yoshlar o'zlarining vatanparvarlikni aks ettiruvchi she'rlarini ifodali aytib yig'ilganlarni xushnud qildilar.
Tadbir davomida Filologiya fakukteti talabalari o'rtasida "Bayrog'im-g'ururim", "Bayroq 30 yoshda" heshtegi ostida o'tkazilgan audio va video she'rlar ijrosi tanlovi, "Muqaddasdir vatan bayrog'i" mavzusidagi insholar tanlovida g'olib bo'lgan talabalar fakultet dekanati tomonidan taqdirlandilar.
Tadbir so'nggida talaba-yoshlarning vatanparvarlikni tarannum etuvchi "O'zbekiston yoshlari" qo'shig'ini bir bayroq ostida to'planib, faxr va iftixor bilan kuylashlari barchaga o'zgacha bayramona kayfiyat baxsh etdi.

On November 16, 2021, students of the Faculty of Philology organized an event dedicated to November 30 - the 30th anniversary of the adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan on the theme "Youth is the foundation of the future."
During the event, students performed interesting scenes, songs and dances.
Also, this festive event was connected with a poetry evening on the theme "Holy flag of the Motherland." During the poetry reading, the students delighted the audience by expressing their patriotic poems.
During the event, the students of the Faculty of Philology won the competition of audio and video poems "My flag is my pride", "The flag is 30 years old", the winner of the essay contest on the theme "Holy flag of the motherland" students were awarded by the dean of the faculty.
At the end of the event, the students sang the patriotic song "Youth of Uzbekistan" under one banner and sang with pride and pride.