Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri oʻrinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich Kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻldi
2021-yil 2-dekabr sanasida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining fan va innovatsiyalar boʻyicha oʻrinbosari  Raximjon Hakimov  Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻldi.
✔️Vazir oʻrinbosari R.Hakimovni   Kimyoviy texnologiyalar fakultetida yaratilgan  shart-sharoitlar bilan UrDU rektori B. Abdullayev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor  Z.Ibragimov hamda fakultet dekani  Sh.Kuramboyevlar  yaqindan tanishtirdi.
✔️Vazir oʻrinbosari  tashrif davomida Kimyoviy texnologiyalar fakultetining professor-oʻqituvchilari, doktorantlar va magistrlarining ilmiy-innovatsion ishlanmalari koʻrgazmasida qatnashdi.  Unda professor-oʻqituvchilarning  o‘quv, ilmiy tadqiqot faoliyatini yanada takomillashtirishga qaratilgan masalalar keng tarzda muhokama qilindi.
✔️Shuningdek, Jahon banki tomonidan olingan zamonaviy laboratoriya uskunalari va jihozlaridan taʼlim jarayonida foydalanayotganliklari bilan yaqindan tanishdi.
✔️R.Xakimov dars jarayonlarini ham ko‘zdan kechirib, mazkur ta’lim yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar, shu bilan birga, yosh olimlar bilan yaqindan muloqot qildi.
urdu.uz, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri oʻrinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻldi

Deputy Minister of Higher and Secondary Special Education Hakimov Rakhimjon Rasuljonovich visited the Chemical Technology Faculty
On December 2, 2021, Rakhimjon Khakimov, Deputy Minister of Higher and Secondary Special Education for Science and Innovation, visited the Chemical Technology Faculty of Urgench State University.
Rector of UrSU B. Abdullayev, Vice-Rector for Research and Innovation Z. Ibragimov and Dean of the Faculty Sh. Kurambaev acquainted R. Hakimov with the conditions created at the Chemical Technology Faculty.
During the visit, the Deputy Minister took part in an exhibition of scientific and innovative developments of faculties, doctoral students and masters of the Chemical Technology Faculty. The issues aimed at further improving the teaching and research activities of faculties were widely discussed.
He also got acquainted with the use of modern laboratory equipment and facilities received by the World Bank in the educational process.
R. Khakimov also reviewed the teaching process and talked closely with students studying in this field, as well as young scientists.