2021-yil 6-dekabr kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor Sanjar Davletov hamrohligida Fizika-matematika fakultetining 1-kurs talabalari bilan uchrashuv o'tkazdi.
Rektor B.Abdullayev o'z chiqishida universitetning o'tgan davr mobaynida erishgan yutuqlari, xalqaro aloqalari, rivojlanish istiqbollari, kelgusidagi rejalar, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, imtiyozlar, moddiy-texnik baza imkoniyatlari, ta'lim-tarbiya usullari yuzasidan yangi g'oyalar va tashabbuslar haqida gapirib, talaba-yoshlarni mazkur imkoniyatlardan unumli foydalanib, chuqur bilim olishga chaqirdi.
Muloqot davomida UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov mamlakatimizda olib borilayotgan yoshlar siyosati va unda yoshlarni huquqiy va ijtimoiy muhofaza qilish, iste`dodlarini qo`llab-quvvatlash masalalari, hozirgi davrda ta’lim-tarbiya jarayoniga qo`yilayotgan zamonaviy talablar haqida maʼlumot berdi.

6 декабря 2021 года ректор УрГУ Бахром Абдуллаев в сопровождении проректора по делам молодежи, духовной и образовательной работе Санжара Давлетова встретился со студентами первого курса физико-математического факультета.
В своем выступлении ректор Б.Абдуллаев рассказал о достижениях университета за прошедший период, международных отношениях, перспективах развития, планах на будущее, условиях, созданных для студентов, льготах, возможностях материально-технической базы, методах обучения. Он призвал студентов воспользоваться этими возможностями и получить более глубокие знания.
В ходе беседы проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе УрГУ С. Давлетов рассказал о проводимой в стране молодежной политике и вопросах правовой и социальной защиты молодежи, поддержки их талантов, современного образования. На встрече студенты задали вопросы и получили соответствующие ответы.