2021-yil  7-dekabr kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev  Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor Sanjar Davletov hamrohligida Pedagogika  fakultetining 1-kurs talabalari bilan uchrashuv o'tkazdi.
Rektor B.Abdullayev o'z chiqishida universitetning o'tgan davr mobaynida erishgan yutuqlari, xalqaro aloqalari, rivojlanish istiqbollari, kelgusidagi rejalar, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, imtiyozlar, moddiy-texnik baza imkoniyatlari, ta'lim-tarbiya usullari yuzasidan yangi g'oyalar va tashabbuslar haqida gapirib, talaba-yoshlarni mazkur imkoniyatlardan unumli foydalanib, chuqur bilim olishga chaqirdi.
Muloqot davomida UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov mamlakatimizda olib borilayotgan yoshlar siyosati va unda yoshlarni huquqiy va ijtimoiy muhofaza qilish, iste`dodlarini qo`llab-quvvatlash masalalari, hozirgi davrda ta’lim-tarbiya jarayoniga qo`yilayotgan zamonaviy talablar haqida maʼlumot berdi.

On December 7, 2021, the rector of UrSU Bakhrom Abdullayev, accompanied by Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs Sanjar Davletov, met with first-year students of the Pedagogy Faculty.
In his speech, Rector B. Abdullayev spoke about the achievements of the university over the past period, international relations, development prospects, future plans, conditions created for students, benefits, opportunities of material and technical base, educational methods. Speaking about the ideas and initiatives, he called on the students to take advantage of these opportunities and gain in-depth knowledge.
During the conversation, S. Davletov, Vice-Rector for Youth issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU, spoke about the ongoing youth policy in the country and the issues of legal and social protection of youth, support for their talents, modern education and informed about the modern requirements to the educational process.
At the meeting, students addressed questions to the administration and received appropriate answers.