48 nafar  talabaga kontrakt pullari to'lab berildi
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasini 2021-yil 17-sentabrdagi  “Ota-onasi yoki ularning biridan ayrilgan muhtoj qizlar va boquvchisi yo'q yolg'iz ayollar oliy ta'lim olishini moddiy jihatdan qo'llab-quvvatlash chora-tadbirlari to'g'risida”qi qarori ijrosini ta'minlash maqsadida  Urganch davlat universiteti  tomonidan moliyaviy imkoniyatlaridan kelib chiqqan holda,  48 nafar  talaba-qizlarni birinchi o'quv yilida to'lov-kantrakt mablag'lari to'lab berildi.
✔️11-dekabr sanasida  UrDU rektori Baxrom Abdullayev  Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor Sanjar Davletov hamrohligida ana shu  quvonchli  xabarni yetkazish maqsadida  2021-2022 o'quv yilida talabalikka tavsiya etilib, to'lov-kantrakt mablag'lari to'lab berilgan  1-kurs  talaba-qizlar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda talaba-qizlarga bugungi kunda Prezident Sh.Mirziyoyevning  oliy ta'lim sohasiga qaratayotgan e'tibori va yaratilayotgan sharoitlar haqida atroflicha gapirdilar hamda  ushbu imkoniyatlardan unumli foydalangan holda  doimo  o'qish va izlanishdan  to'xtamaslikka chaqirdilar.
O'z navbatida,  talaba-qizlar ham  universitetning mazkur moddiy ko'magi uchun rahbariyatga minnatdorchilik bildirdilar.

48 students were paid tuition fees
In order to ensure the implementation of the resolution adopted on September 17, 2021 "On measures to financially support the higher education of needy girls and single women without parents or breadwinners." by the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan 48 students were paid tuition fees by Urgench State University in the first academic year.
On December 11, in order to deliver the good news, the rector of UrSU Bakhrom Abdullayev, accompanied by the vice-rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs Sanjar Davletov, met with the 1st year students who were recommended as students in the 2021-2022 academic year and who were paid for tuition fees.
At the meeting, the students were told in detail about the attention paid by President Sh. Mirziyoyev to the field of higher education and the conditions created, and called on to continue to study and research, taking advantage of these opportunities.