48 nafar  talabaga kontrakt pullari to'lab berildi
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasini 2021-yil 17-sentabrdagi  “Ota-onasi yoki ularning biridan ayrilgan muhtoj qizlar va boquvchisi yo'q yolg'iz ayollar oliy ta'lim olishini moddiy jihatdan qo'llab-quvvatlash chora-tadbirlari to'g'risida”qi qarori ijrosini ta'minlash maqsadida  Urganch davlat universiteti  tomonidan moliyaviy imkoniyatlaridan kelib chiqqan holda,  48 nafar  talaba-qizlarni birinchi o'quv yilida to'lov-kantrakt mablag'lari to'lab berildi.
✔️11-dekabr sanasida  UrDU rektori Baxrom Abdullayev  Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor Sanjar Davletov hamrohligida ana shu  quvonchli  xabarni yetkazish maqsadida  2021-2022 o'quv yilida talabalikka tavsiya etilib, to'lov-kantrakt mablag'lari to'lab berilgan  1-kurs  talaba-qizlar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda talaba-qizlarga bugungi kunda Prezident Sh.Mirziyoyevning  oliy ta'lim sohasiga qaratayotgan e'tibori va yaratilayotgan sharoitlar haqida atroflicha gapirdilar hamda  ushbu imkoniyatlardan unumli foydalangan holda  doimo  o'qish va izlanishdan  to'xtamaslikka chaqirdilar.
O'z navbatida,  talaba-qizlar ham  universitetning mazkur moddiy ko'magi uchun rahbariyatga minnatdorchilik bildirdilar.

Кабинет Министров Республики Узбекистан 17 сентября 2021 года принял постановление «О мерах по материальной поддержке высшего образования малообеспеченных девушек и одиноких женщин, оставшихся без родителей и кормильцев». В целях обеспечения выполнения решения Министерства Министерства образования и науки Республики Узбекистан 48 студентов были оплачены Ургенчским государственным университетом в первом учебном году.
✔️ 11 декабря ректора УрГУ Бахрома Абдуллаева в сопровождении проректора по делам молодежи и духовно-просветительской работе Санжара Давлетова рекомендовали студентам 2021-2022 учебного года сообщить эту радостную новость.
На встрече студентам подробно рассказали о внимании, которое Президент Мирзиёев уделяет сфере высшего образования и созданным условиям, и призвали продолжить учебу и исследования, используя эти возможности.