urdu.uz;“KITOBXON TALABA” KO‘RIK-TANLOVINING FINAL BOSQICHI BOʻLIB OʻTDI
Urganch davlat universitetining ilmga chanqoq talaba-yoshlari o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbus doirasida Filologiya fakulteti tomonidan muntazam ravishda o‘tkazilib kelinayotgan “Kitobxon talaba” ko‘rik-tanlovining 2021-yil  21-dekabr  sanasida Final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rik-tanlovda Filologiya fakultetining kitobsevar talaba-yoshlari  O‘tkir Hoshimovning “Ikki eshik orasi”,  Chingiz Aytmatovning “Asrga tatigulik kun”,  Oybekning  “Navoiy” romani, Ulug‘bek Hamdamning  “Muvozanat”,   O‘lmas Umarbekovning  “Odam bo‘lish qiyin”,  Pirimqul Qodirov “Ona lochin vidosi” romanlari va Tohir Malikning  “Alvido, bolalik” qissasi asosida o‘zaro badiiy maydonda kuch sinashdilar.
Kitobxon talabalarimiz tanlov davomida ushbu asarlar asosida moderator tomonidan tuzilgan savollarga 2 shart mobaynida zukkolik va tezkorlik bilan javob berdilar.
Tadbir davomida talaba-yoshlar tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko‘rinishlari kechaga o‘zgacha kayfiyat baxsh etdi. Tadbir davomida namoyish etilgan badiiy chiqishlar 198-oʻzbek tili guruhi talabalari tomonidan ijro etildi.
Yakuniy natijalarga koʻra:
1-o'rin:  Safoyeva Gulnoza
2-o'rin:  Masharipova Sanamjon
3-o'rin:  Jumaniyazova Munis
Tanlov yakunida gʻoliblarga  Filologiya fakulteti dekani D.G‘ayipov tomonidan Diplom va esdalik sovgʻalari topshirildi.

In the framework of 5 important initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev among the students of Urgench State University, the final round of the contest "The Best Reader Student" held by the Philology Faculty on December 21, 2021.
In the contest, book-loving students of the Philology Faculty competed in the field of art based on the novel of the famous Uzbek writer Utkir Hoshimov's "Ikki eshik orasi", Chingiz Aitmatov's "Asrga tatigulik kun", Oybek's novel "Navoi", Ulugbek Hamdam's "Muvozanat", Olmas Umarbekov's "Odam bo‘lish qiyin", Pirimkul Kadyrov's "Ona lochin vidosi" and Tahir Malik's story "Alvido, bolalik".
During the contest, our students answered the questions posed by the moderator on the basis of these works intelligently and quickly within 2 tasks.
The songs, dances, and performances performed by students during the event gave a special mood to the evening. Art performances were performed by students of the 198rd Uzbek language group.
1st place: Safoyeva Gulnoza
2nd place: Masharipova Sanamjon
3rd place: Jumaniyazova Munis
At the end of the competition, the winners were awarded diplomas and gifts by the Dean of the Faculty of Philology D. Gaipov.