2022-yil 4-fevral kuni Rossiya Federatsiyasining Udmurtiya davlat universiteti Tabiiy fanlar instituti va Urganch davlat universiteti o'rtasida hamkorlikni rivojlantirish takliflar bo'yicha uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda UrDU Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvanov boshchiligida fakultet kafedra mudirlari ishtirok etdilar. Uchrashuv avvalida ikki universitetning Tabiiy fanlar fakultetlari imkoniyatlari to'g'risida oʻzaro ma'lumot almashishdilar.
Uchrashuv davomida universitet professor-o'qituvchilari tomonidan onlayn almashinuv dars mashg'ulotlari olib borish, fakultetning talabalari uchun olimpiadalar tashkil etish, UrDU talabalarini Udmurtiya davlat universitetiga grand asosida jalb etish imkoniyatlari hamda oliy ta'limdan keyingi ta'lim dasturlari bo'yicha takliflar ko'rib chiqildi.

On February 4, 2022, a meeting was held between the Institute of Natural Sciences of Udmurt State University of the Russian Federation and Urgench State University on proposals to enhance the cooperation.
The meeting was attended by heads of departments of the Natural Sciences Faculty of UrSU, headed by the Dean H. Polvanov. At the beginning of the meeting, the two universities exchanged information on the opportunities of the Natural science faculties.
During the meeting, the university faculties discussed the proposals of conducting online exchange classes, organizing Olympiads for students of the faculty, the opportunities of attracting students of UrSU to Udmurt State University on a grand basis and postgraduate education programs.