2022-yilning 9-mart kuni Urganch davlat universitetida yoshlar orasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish boʻyicha profilaktik tadbirlarni tashkil etish masalalariga bagʻishlangan muloqot boʻlib oʻtdi.
Unda Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi xodimlari Sh.Bobojonov, O.Xudayberganov, Q.Boboyevlar, barcha fakultetlarning Yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari, fakultetlarning Tyutorlar kengashi raislari va faol tyutorlar, Yoshlar ittifoqi aʼzolari ishtirok etdilar.
Uchrashuv UrDU Yoshlar masalalari, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov raisligida oʻtkazildi.
Tadbirda mamlakatimizda qonunchilik tizimidagi o‘zgarishlar, jinoyatchilikning kelib chiqish sabablari, yoshlar orasida jinoyatchilik, giyohvandlik va boshqa salbiy illatlarni oldini olish bo‘yicha ma’ruzalar tinglandi va bu borada talabalar ishtirokida profilaktik tadbirlarni tashkil etish boʻyicha taklif va tavsiyalar berildi.

A conversation was held on the organization of preventive measures
On March 9, 2022, Urgench State University hosted a conversation on the organization of preventive measures to prevent crime and delinquency among the youth.
Employees of the Department of Internal Affairs of Khorezm region Sh.Bobojonov, O.Khudayberganov, K.Boboyev, Deputy Deans for Youth Affairs of all faculties, chairmen of the Council of faculty tutors and active tutors, members of the Youth Union took part. The meeting was chaired by S. Davletov, First Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU.
At the event reports were given on changes in the legal system of the country, the causes of crime, the prevention of crime, drug addiction and other negative phenomena among the youth. In this regard, suggestions and recommendations were made for the organization of preventive measures with the participation of students.