2022-yil 6-aprel sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 8-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash avvalida rektor Baxrom Abdullayev navbatdagi yutuq egalarini qutlab, Attestat, Diplom va Guvohnomalarni oʻz egalariga tantanali topshirdi. Jumladan:
UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Davletov Sanjarbek Rajabovichga Professorlik attestati;
“Tarix” kafedrasi dotsenti Sadoqat Matkarimovaga Fan doktori diplomi;
2021/2022-o‘quv yilida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalariga sazovor boʻlgan universitetning 13 nafar talabalariga Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining Oʻzbekiston Respublikasi talabalari uchun taʼsis etilgan Davlat stipendiyasi tanlovi sohibi Guvohnomasi hamda mazkur stipendiatlarning ustozlariga Tashakkurnomalar;
UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish "komplayns-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i Shixova Xosiyat Ismoilovnaga 60 yillik yubileyi munosabati bilan rektor Tabriknomasi tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yig‘ilishining 8-majlisi kun tartibidagi masalalar boʻyicha oʻz ishini davom ettirdi.

The 8th meeting of the Council of Urgench State University was held
On April 6, 2022, the 8th meeting of the Council of Urgench State University was held. The meeting was chaired by the rector of the university Bakhrom Abdullayev and attended by members of the Council.
At the beginning of the meeting, Rector Bahrom Abdullayev congratulated with the following success and presented them with Certificates, Diplomas . Including:
Professor's certificate to Davletov Sanjarbek Rajabovich, First Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs of UrSU;
Doctor of Science diploma to Sadoqat Matkarimova, docent of "History" department;
Certificates to 13 students of the university who were awarded State Scholarships of the President of the Republic of Uzbekistan in the 2021/2022 academic year in the State Scholarship Contest established by the Ministry of Higher and Secondary Special Education for students of the Republic of Uzbekistan and Letters of Appreciation to the teachers of these scholarship winners;
Shikhova Khosiyat Ismailovna, the head of the Department of Management Anti-Corruption "Compliance Control" of UrSU, was solemnly handed a congratulatory letter from the rector on the occasion of the 60th anniversary.