2022-yil 6-aprel sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 8-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash avvalida rektor Baxrom Abdullayev navbatdagi yutuq egalarini qutlab, Attestat, Diplom va Guvohnomalarni oʻz egalariga tantanali topshirdi. Jumladan:
UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Davletov Sanjarbek Rajabovichga Professorlik attestati;
“Tarix” kafedrasi dotsenti Sadoqat Matkarimovaga Fan doktori diplomi;
2021/2022-o‘quv yilida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalariga sazovor boʻlgan universitetning 13 nafar talabalariga Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining Oʻzbekiston Respublikasi talabalari uchun taʼsis etilgan Davlat stipendiyasi tanlovi sohibi Guvohnomasi hamda mazkur stipendiatlarning ustozlariga Tashakkurnomalar;
UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish "komplayns-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i Shixova Xosiyat Ismoilovnaga 60 yillik yubileyi munosabati bilan rektor Tabriknomasi tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yig‘ilishining 8-majlisi kun tartibidagi masalalar boʻyicha oʻz ishini davom ettirdi.

Состоялось 8-е заседание Совета Ургенчского государственного университета
6 апреля 2022 года состоялось 8-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Заседание прошло под председательством ректора вуза Бахрома Абдуллаева, в нем приняли участие члены Совета.
В начале встречи ректор Бахром Абдуллаев поздравил с последующими успехами и вручил Сертификаты, Дипломы. В том числе:
Профессорское удостоверение Давлетову Санжарбеку Раджабовичу, Первому проректору по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ;
диплом доктора наук Садокат Маткаримовой, доценту кафедры «История»;
Сертификаты 13 студентам университета, удостоенным Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан в 2021/2022 учебном году в рамках Конкурса государственных стипендий, учрежденного Министерством высшего и среднего специального образования для студентов Республики Узбекистан и Благодарственные письма учителям этих стипендиатов;
Шиховой Хосият Исмаиловне, заведующей кафедрой управления противодействия коррупции «Комплаенс-контроль» УрГУ, торжественно вручили поздравительное письмо ректора по случаю 60-летия.