Talabalar kengashi tashabbusi bilan oʻtkazilgan
Urganch davlat universiteti rektorining 2022-yil 19-fevraldagi 31-sonli buyrugʻi bilan universitet talabalari oʻrtasida "Yangi Oʻzbekiston-Uchinchi Renessans" mavzusidagi ilmiy-ommabop maqolalar tanlovi oʻtkazilgan edi.
Tanlovga kelib tushgan maqolalar tuzilgan tashkiliy qoʻmita aʼzolari tomonidan atroflicha tahlil qilindi. Barcha maqolalar maxsus plagiat tekshiruvidan oʻtkazildi. Mutaxassislar tomonidan maqolalarni oʻrganish natijasida quyidagi talabalar gʻolib deb topildi va ularga tanlov nizomiga muvofiq pul mukofotlari bilan taqdirlash boʻyicha qaror qabul qilindi:
1-o‘rin: Xudayberganov Yodgorbek Sotimbayevich - Filologiya fakulteti 4-bosqich talabasi - 1 mln soʻm pul mukofoti, I darajali diplom;
2-o‘rin: Ismailov Mahmudbek Nodirbek o‘g‘li - Jismoniy madaniyat fakulteti 2-bosqich talabasi - 600 ming soʻm pul mukofoti, II darajali diplom;
3-o‘rin: Madrimov Ixtiyor Baxtiyor o‘g‘li - Tarix fakultet 2-bosqich talabasi - 400 ming soʻm pul mukofoti, III darajali diplom bilan taqdirlanadi

By the order of the rector of Urgench State University No. 31 of February 19, 2022, a competition of popular scientific articles on "New Uzbekistan - the Third Renaissance" was held among university students.
The articles submitted to the competition were thoroughly analyzed by the members of the organizing committee. All articles were subject to special plagiarism checks. As a result of studying the articles, the following students were recognized as winners and it was decided to award them with cash prizes in accordance with the rules of the competition:
1st place: Khudayberganov Yodgorbek Sotimbayevich - 4th year student of the Faculty of Philology - a prize of 1 million soums, a diploma of I degree;
2nd place: Ismailov Mahmudbek Nodirbek oglu - 2nd year student of the Faculty of Physical Culture - cash prize of 600 thousand soums, diploma of II degree;
3rd place: Madrimov Ikhtiyor Bakhtiyor oglu - 2nd year student of the Faculty of History - a prize of 400 thousand soums, a diploma of III degree