2022-yil 23-aprel kuni AQShning O‘zbekistondagi elchixonasi Jamoat bilan aloqalar bo‘limi boshlig‘i Aleksis Sallivan AQSh bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan loyihalar bilan tanishish maqsadida Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Delegatsiyani UrDU bosh binosida Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor G'.Oʻrazboyev va Access loyihasi koordinatori F.Masharipova kutib olishdi.
Tashkil etilgan rasmiy uchrashuvda UrDU prorektori universitet to‘g‘risida tanishtirib o‘tdi. AQSh elchixonasi yordamida ingliz tili o‘qituvchilarining jalb etilayotgani, hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Access” loyihasi faoliyati to‘g‘risida ma’lumot berdi. UrDUga yangi ingliz tili mutaxassislarini jalb etish zarurligi ta’kidlandi.
Shundan soʻng, Xorijiy filologiya fakultetida 2020-2022 yillarga mo‘ljallab tashkil etilgan maktab o‘quvchilari uchun ingliz tilini o‘rgatish bo‘yicha “English Access Microscholarship Program” loyihasi ishchi guruhining faoliyati bilan tanishdilar. Dars jarayonlarini kuzatdilar. Darslarda foydalanilayotgan pedagogik metodlar, o‘quv-adabiyotlari to‘g‘risida muhokama qildilar.

On April 23, 2022, Alexis Sullivan, The Public Affairs Officer of the US Embassy in Tashkent, visited Urgench State University to learn about joint projects with the United States.
The delegation was welcomed at the main building of UrSU by the Vice-Rector for International Cooperation G. Urazbaev and Access Project Coordinator F. Masharipova.
At the official meeting, the Vice-Rector of UrSU introduced the university. He spoke about the involvement of English teachers with the help of the US Embassy and the activities of the Access project, which is being implemented jointly. It was noted that UrSU needs to attract new English language specialists.
After that, they got acquainted with the activities of the working group of the project "English Access Microscholarship Program" to teach English to schoolchildren at the Faculty of Foreign Philology for 2020-2022. They observed the course processes. Discussed the pedagogical methods, and the textbooks used in the lessons.