TABIIY FANLAR FAKULTETIDA
Tadbir uzoq yillardan beri Urganch davlat universitetining ilmiy salohiyatiga katta hissa qoʻshib kelayotgan olim, koʻp sonli shogirdlarga ega pedagog, biologiya sohasida qator darslik, oʻquv qoʻllanma va monografiyalar muallifi, professor Satipov Gaipnazar Matvapoyevichning 74 yillik tavallud ayyomiga bagʻishlab oʻtkazildi.
Unda Tabiiy fanlar fakulteti “Biologiya”  kafedrasi professor-oʻqituvchilari,  magistrlari va talaba-yoshlari, ustozning shogirdlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda olim pand-u nasihati , katta hayot tajribasi bilan o‘rtoqlashdi. Xususan, pedagog shaxslar ega bo‘lishlari lozim bo‘lgan fazilatlar haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
G.Satipovning hayot va mehnat yo‘li har birimiz uchun katta maktab, har bir maslahati, tajribasi biz uchun takrorlanmaydigan saboqdir.
Tadbirda talabalar oʻzlarining badiiy chiqishlari bilan ustozga ehtirom koʻrsatib, tavallud ayyomi bilan qutladilar.

♻️ "THREE GENERATION MEETING" WAS ORGANIZED AT THE FACULTY OF NATURAL SCIENCES
The event was dedicated to the 74th birthday of Professor Satipov Gaipnazar Matvapoevich, a scientist who has long made a significant contribution to the scientific potential of Urgench State University, a teacher with a large number of students, author of a number of textbooks, manuals and monographs in biology.
It was attended by professors, masters and students of the Department of Biology, Faculty of Natural Sciences, students of the teacher.
During the meeting, the scientist shared his advice and great life experience. In particular, the educator spoke in detail about the qualities that individuals should have.
G. Satipov's life and career are a great school for each of us, every piece of advice and experience is a unique lesson for us.
At the event, students paid tribute to the teacher with their artistic performances and congratulated him on his birthday.