Bugun, 11-may kuni Toshkentdagi Vebster universiteti hamda UrDU Xorijiy filologiya fakulteti hamkorligida maktablarda ingliz tili darslarini faollashtirishda turli oʻyinlardan foydalanish boʻyicha seminar-trening boʻlib oʻtdi.
Unda UrDU “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri J.Ermetova boshchiligida kafedra professor-oʻqituvchilari, Toshkent viloyati Yuqori Chirchiq tumanidagi ingliz tili o'qituvchilari va Xorazm viloyatidagi ingliz tiliga ixtisoslashgan maktablardan kafedraga biriktirilgan 6 ta maktabning o'qituvchilari qatnashdilar.
Seminarni ZOOM dasturi orqali onlayn kuzatish imkoniyati ham yaratildi.
Vebster universitetidan tashrif buyurgan mutaxassis Saodat Tadjibayeva O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2021-yil 19-maydagi PQ-5117-sonli qarori ijrosi sifati amalga oshirilayotgan ishlar haqida gapirib, maktablarga Kembrij programmasini kiritish, chet tillarini o'qitish samaradorligini oshirish, ta'lim sifatini oshirish borasidagi oʻz qarashlari bilan seminar-trening ishini olib bordi.

Семинар-тренинг по использованию английского языка
Сегодня, 11 мая, Вебстерский университет в Ташкенте и факультет иностранной филологии УрГУ провели семинар-тренинг по использованию различных игр в пропаганде уроков английского языка в школах.
В нем приняли участие профессора кафедры, учителя английского языка Юкори Чирчикского района Ташкентской области и учителя 6 школ при кафедре из школ английского языка Хорезмской области.
Также есть возможность следить за семинаром онлайн через программу ZOOM.
Приглашенный специалист Вебстерского университета Саодат Таджибаева, Президент Республики Узбекистан «О мерах по выводу деятельности по популяризации иностранных языков в Республике Узбекистан на качественно новый уровень» № ПП-5117 от 19 мая 2021 г. Он рассказал о качестве выполнения резолюции, а также провел семинар-тренинг со своими взглядами на внедрение Кембриджской программы в школах, повышение эффективности обучения иностранным языкам, повышение качества образования.
Тренинг прошел в духе взаимного обмена мнениями и опытом, который включал в себя множество вопросов и ответов.